Szanowni Państwo!

W związku ze zmianą rozporządzenia o ograniczeniu funkcjonowania jednostek oświaty, od dnia 25 maja 2020 r. umożliwiamy Państwa dzieciom uczącym się w klasach I – III realizację zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych w formie zajęć w szkole. Przygotowujemy się intensywnie do otwarcia szkoły. Podejmujemy wszelkie możliwe działania zmierzające do realizacji tego celu.

Ponieważ musimy odpowiednio przygotować i zorganizować pracę szkoły, do dnia 23 maja 2020 r. (sobota) do godziny 20:00 proszę o przesłanie do wychowawców klas na maila służbowego  – „Oświadczenia o uczęszczaniu dziecka do szkoły od 25 maja 2020” (druk dostępny na stronie ZSP 2.

Informuję, że nauczycieli, pracowników niepedagogicznych  szkoły, rodziców, opiekunów i uczniów obowiązują Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna. Dlatego też przed wypełnieniem i przesłaniem skanu ,,Oświadczenia” proszę zapoznać się z procedurami, które znajdują się na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gdańsku.

Szczegółowe zasady organizacji zajęć dydaktycznych (plan zajęć) oraz opiekuńczo-wychowawczych (świetlica) przekażemy przez e-dziennik po ustaleniu liczby uczniów, którzy będą korzystać z zajęć w szkole. Z dniem 25 maja uczniowie, którzy powrócą do szkoły, będą mogli korzystać z wyżywienia w formie obiadów.

Informacje dotyczące organizacji zajęć dydaktycznych:

1. Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
  3. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.
  4. Rodzic danego ucznia musi wyrazić zgodę na pomiar temperatury ciała ucznia. Temperatura będzie mierzona przed wejściem dziecka do szkoły lub jeżeli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.
  5. Uczniowie danej klasy stanowią grupę jednorodną – nie łączy się ich w grupy złożone z uczniów różnych klas.
  6. W grupie może przebywać do 12 uczniów.
  7. Zajęcia dydaktyczne w danej klasie prowadzi wychowawca klasy lub inny wyznaczony przez Dyrektora szkoły nauczyciel.
  8. Liczba godzin dydaktycznych realizowanych w szkole uzależniona jest od liczby uczniów uczęszczających na lekcje od 25 maja 2020 roku i ustalana proporcjonalnie.
  9. Lekcje odbywają się w stałej sali lekcyjnej.
  10. Z każdej sali, w której przebywa grupa, usunięto przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować.
  11. W sali odległość pomiędzy stanowiskami dla uczniów wynosi min. 1,5 m
    (1 uczeń = 1 ławka szkolna).
  12. Każdy uczeń musi posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia lub w tornistrze. Uczniom nie wolno wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
  13. Sale lekcyjne będą wietrzone co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
  14. Nauczyciel organizuje przerwy dla swojej klasy, w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż po 45 min. Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela.
  15. Uczniom nie wolno zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
  16. Po zakończeniu zajęć dydaktycznych lub treningów dziecko musi być odebrane przez rodzica/prawnego opiekuna/osobę upoważnioną lub będzie odprowadzone do świetlicy i przekazane pod opiekę nauczyciela prowadzącego zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z daną grupą.
  17. Rodzicom/prawnym opiekunom uczniów nie wolno wchodzić na teren ZSP nr 2.

Informacje dotyczące organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych:

1. Uczniowie danej klasy stanowią grupę jednorodną – nie łączy się ich w grupy złożone z uczniów różnych klas. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze realizują w tym samym składzie osobowym.
  2. W grupie może przebywać do 12 uczniów.
  3. Zajęcia świetlicowe odbywają się w wyznaczonym pomieszczeniu świetlicy szkolnej lub innej sali dydaktycznej.
  4. Godziny prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych w danej grupie wynikają z informacji zebranych od rodziców.
  5. Zajęcia w danej grupie wychowawczej prowadzą ci sami nauczyciele.
  6. Uczniom przebywającym w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości, zostanie umożliwione korzystanie ze zdalnego nauczania prowadzonego przez wychowawcę klasy i innych nauczycieli uczących w danej klasie.

Pliki do pobrania znajdują się poniżej: