Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została objęta dofinansowaniem umożliwiającym realizację projektu “Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS 2021-2027) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, na zasadach programu Erasmus+. Projekt dofinansowany jest ze środków UE (82,52%) oraz ze środków budżetu państwa (17,48%).
Przyznana kwota dofinansowania wynosi 151 280,35 PLN (124 836,54 PLN ze środków UE i 26 443,81 PLN ze środków budżetu państwa).
Grupą docelowa projektu: kadra pedagogiczna i uczniowie znajdujący się w niekorzystnej sytuacji, czyli osoby o tzw. mniejszych szansach.
Projekt „Myśl globalnie, działaj lokalnie-razem dla planety”
Nr projektu – 2024-1-PL01-KA122-SCH-000216021
Czas trwania – 10 miesięcy (1.09.2024 – 30.06.2025)
Projekt realizowany będzie poprzez działania: mobilności edukacyjne kadry (kursy/szkolenia) i uczniów(wymiana z 2 szkołami partnerskimi).
Cele projektu to wzmocnienie europejskiego wymiaru nauczania i uczenia się w placówce przez promowanie wartości włączania i różnorodności, tolerancji oraz zwiększenia zaangażowania nauczycieli i uczniów w programy mobilnościowe, transformacja ekologiczna szkoły na rzecz wspólnego środowiska - wzmocnienie wiedzy o kryzysie klimatycznym i zrównoważonym rozwoju poprzez współpracę międzynarodową i wspólne włączanie zielonych praktyk, bycie liderem w tej dziedzinie oraz rutynowe wykorzystanie innowacyjnych narzędzi i metod podczas lekcji ( w tym PBL, CLIL, myślenie krytyczne), wyrównanie szans edukacyjnych uczniów.
Rezultaty projektu: trwały wzrost umiejętności i wiedzy uczestników w zakresie krytycznego wykorzystania narządzi TIK w pracy innowacyjnymi metodami PBL i CLIL, wzmacniania rozwoju kompetencji społecznych i międzykulturowych, krytycznego myślenia oraz korzystania z mediów uczniów, planowania, wdrażania i promowania działań lokalnych i globalna wspólpraca na rzecz wspólnego środowiska i klimatu, zwiększenie zaangażowania nauczycieli i uczniów w programy mobilnościowe, tworzenia więzi społecznych wśród uczniów i nauczycieli w Europie, poznanie kultury, historii i zwyczajów krajów UE,wzrost świadomości i ekspresji kulturowej, poszarzenia horyzontów i światopoglądu, przynależności do Unii Europejskiej, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem
kompetencji językowych uczestników, wspólne włączanie ekologicznych praktyk w ramach projektów naczania językowo-przedmiotowego, wzmocnienie wiedzy i pozyskanie innowacyjnych metod edukacji o kryzysie klimatycznym i zrównoważonym rozwoju
W związku z zatwierdzeniem projektu został powołany zespół projektowy.
Koordynatorki projektu: Panie Dorota Tomaszewska i Anna Eisler
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie