Gimnastyka sportowa jest jedną z najstarszych dyscyplin w programie Igrzysk Olimpijskich. Jej początki sięgają starożytności – Grecy skomplikowane ewolucje gimnastyczne łączyli
z dążeniem do harmonii pomiędzy ciałem, a umysłem. Równowaga intelektualno – fizyczna pozostaje podstawowym założeniem tej dyscypliny sportowej aż po dziś dzień.

Gimnastyka sportowa polega na wykonywaniu ćwiczeń/ewolucji na przyrządach gimnastycznych:\

• Gimnastyka sportowa kobiet – skok, poręcze asymetryczne, równoważnia, ćwiczenia wolne
  • Gimnastyka sportowa mężczyzn – ćwiczenia wolne, koń z łękami, kółka, skok, poręcze, drążek.

Zajęcia z gimnastyki sportowej:
- rozwijają zdolności motoryczne takie jak gibkość, szybkość, siła, równowaga, wytrzymałość
- wpływają na wysoką sprawność fizyczną
- niwelują wady postawy
- wdrażają do zdrowego stylu życia,
- uczą pracy w zespole, samodzielności, odwagi, cierpliwości
- hartują i dyscyplinują

I wiele innych.

W Naszej Szkole prowadzimy oddziały sportowe oraz oddziały mistrzostwa sportowego o profilu gimnastyka sportowa. W ciągu ostatnich lat uczniowie Naszej Szkoły zdobywali/zdobywają medale na arenach wojewódzkich, międzywojewódzkich oraz ogólnopolskich jak również byli/są członkami kadr wojewódzkich oraz narodowych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do klasy I mistrzostwa sportowego jak również do zapisywania się do Naszych starszych klas gimnastycznych.

Linki: