Zajęcia szkolne - Szkoła Podstawowa nr 42 im. Ignacego Paderewskiego

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Gdańsku
-> Szkoła Podstawowa nr 42 w Gdańsku
-> Przedszkole nr 73 w Gdańsku

Zajęcia pływania w naszej szkole odbywają się zgodnie z obowiązującym w danym roku szkolnym planem lekcji.

Jest to nauczanie pływania, a nie pływanie rekreacyjne.
Uczymy pływania różnymi sposobami i stylami.
Lekcja jest jedną z obowiązkowych lekcji WF, w klasach I-VIII. Staramy się oczywiście, by również nasze „zeróweczki” miały możliwość korzystać z takich zajęć i one również są ujmowane w harmonogramie.

Pływanie wpływa korzystnie na ogólny rozwój fizyczny.
Kształtuje:

• odwagę,
  • zdyscyplinowanie,
  • współdziałanie w zespole,
  • odpowiedzialność za drugą osobę znajdującą się w wodzie.

Jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego.

Pozwala bezpiecznie i aktywnie przebywać nad otwartymi akwenami.

Przebywanie w wodzie hartuje organizm i wpływa korzystnie na stan zdrowia dziecka – jest swego rodzaju zabiegiem terapeutycznym i dlatego apelujemy do Państwa aby zwolnienia
z lekcji były przemyślane i uzasadnione.

Zajęcia realizujemy według programu nauczania pływania dla poszczególnych klas, zgodnie
z metodyką nauczania przedmiotu.

Jesteśmy do tego przygotowani, posiadamy wieloletnie doświadczenie pedagogiczne.

Tok lekcji - cele i zadania, ćwiczenia czy poszczególne dystanse dostosowane są do poziomu, umiejętności oraz wytrzymałości uczniów.

Dziecko mające trudności jest przez nas traktowane podmiotowo, z należną uwagą i troską.

Na zajęciach obowiązuje regulamin (wywieszony na dużej tablicy przy wejściu na pływalnię) i zasady ustalone przez dyrekcję szkoły, kierownika obiektu sportowego oraz nauczycieli. Każdego ucznia obowiązuje ich znajomość i przestrzeganie.

Należy pamiętać, że na pływalni mogą nas napotkać różnorakie zagrożenia – śliskie, mokre
i twarde podłoże, a przede wszystkim sama woda.

Dbamy o bezpieczeństwo każdego dziecka.

Aby ustrzec Państwa dziecko przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem reagujemy w sposób stanowczy i zdecydowany. Dbamy o dyscyplinę i sprzeciwiamy się próbom wprowadzania chaosu.

Jeśli mają Państwo pytania, prosimy o kontakt bezpośrednio z nauczycielami pływania uczącymi Państwa dziecko we wcześniej ustalonym terminie. Potrzebne rzeczy i przybory na zajęciach pływania:

• strój do pływania,
  • czepek,
  • mydło w plastikowym pojemniku,
  • ręcznik,
  • klapki