Dzisiaj wracamy do naszych słów, które pomagały nam zebrać naszą szkolną społeczność wokół pięknych celów. POMAGANIE JEST SUPER, POMAGANIE JEST COOL, czyli zrób sobie prezent i pomóż własnemu sercu się powiększyć, o dawkę dobroci.

Pamiętacie, jak pomagaliśmy małym podopiecznym z Hospicjum im. Ks. E. Dudkiewicza lub z hospicjum dla dzieci św. Józefa, czy z Polskiego Towarzystw Walki z Mukowiscydozą w Gdańsku? Razem ze społecznością szkolną czyli Rodzicami, Nauczycielami i Uczniami organizowaliśmy dobroczynne akcje takie jak Dzieci Dzieciom, Café Niepodległa, Pączek dla Karolka i wiele, wiele innych. W tych wszystkich wymienionych z nazwy (i nie tylko) działaniach brał czynny udział NASZ ABSOLWENT, NASZ UCZEŃ, MIKOŁAJ CHARUK. Dzisiaj to on potrzebuje POMOCY.

Mikołaj jest nastolatkiem takich jak wielu, czyli chodzi do szkoły, spotyka się z przyjaciółmi ma marzenia i pasje. Właśnie te pasje czynią jednak Mikołaja niecodziennym młodym człowiekiem, za którym trudno nadążyć. Mikołaj jest młodym i niezwykle uzdolnionym pianistą, który swój talent wplata w POMAGANIE innym. Będąc uczniem naszej szkoły zawsze wiedzieliśmy, że można na Niego liczyć. Nigdy nie odmawiał zaangażowania się w POMAGANIE. Zawsze był na pierwszym planie, czyli nie tylko obdarowywał nas swoją graną z pasją muzyką, ale i sprzedawał na kiermaszach, zajmował się organizacją nagłośnienia szkolnych imprez, z wielkim talentem potrafił zając się młodszymi uczniami, którym przedstawiał gry i zabawy „naszych dziadków”. Przed pandemią razem ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy wziął udział w niezwykle interesującym projekcie organizowanym przez IPN, pod patronatem Prezydenta Polski pana Andrzeja Dudy „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. Finał tej akcji przypadł na czas pandemii, ale Mikołaja to nie zatrzymało. Zmobilizował siebie innych, aby godnie i odpowiedzialnie zakończyć projekt, a był to film. Tutaj Mikołaj pokazał swój kolejny talent. Z wielką pasją i mnóstwem pomysłów nakręcił małą etiudę filmową, oddając hołd naszym narodowym niezwyciężonym bohaterom.

MIKOŁAJ CHARUK jest naszym codziennym bohaterem, więc nie przejdźmy obok Niego obojętnie. Teraz to On potrzebuje Nas, potrzebuje naszego wsparcia. Mikołaj urodził się bez kości udowej, więc jest osobą niepełnosprawną. To Go nie zatrzymało, aby brać życie całym sobą, aby realizować swoje pasje, przy tym nie zapominając o innych. MIKOŁAJ POTRZEBUJE NA SWOJĄ OPERACJĘ I PÓŹNIEJSZĄ REHABILITACJĘ PONAD 50.000 $. Trochę już jest, ale sporo brakuje. Mikołaj wylatuje do USA w połowie kwietnia, wiec nie ma już odwrotu. MUSIMY MU POMÓC. Nie bójcie się i doładujcie Jego konto na https://zrzutka.pl/a7pt2d i tutaj też znajdziecie dokładne wyliczenie wszystkich wydatków.

Poczytajcie też https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/123582-jego-pasja-jest-muzyka-i-gra-na-pianinie-16-letni-mikolaj-z-gdanska-by-znow-koncertowac-potrzebuje-naszej-pomocy?fbclid=IwAR0A9iDoPVvRzumDC8SbqzjIFT7SXlOQyj1EGmcKBVjjgQ5DnRQa0GCK8Ys
i https://www.eska.pl/trojmiasto/mlody-pianista-z-gdanska-potrzebuje-pomocy-by-zebrac-pieniadze-na-operacje-w-usa-aa-b5P3-eyjT-WanX.html


Barbara Sokołowska, była wychowawczyni oraz Jolanta Prychła

P.S. Niedawno Mikołaj do mnie napisał „Mam nadzieję, że już po powrocie (czyli po operacji) będę mógł zapomnieć o swoich potrzebach i skupić się na pomaganiu innym…...” Te ostatnie Jego słowa podsumowują najlepiej jaki WSPANIAŁY jest MIKOŁAJ, więc nie zwlekaj i POMAGAJ. Zaglądnijcie też na linki i parę zdjęć.


Z GÓRY PIĘKNIE DZIĘKUJEMY