Szkolne Koło Caritas  i klasa 7a rozpoczyna zbiórkę upominków świątecznych dla dzieci walczących z potężnym przeciwnikiem RAKIEM i genetyczną chorobą zatykającą płuca Mukowiscydozą

Dzieci z oddziałów onkologicznych i dzieci będące pod opieką Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku czekają na zabawki, kolorowanki, kredki i wszystko na to co sprawi, że się uśmiechną. Między zabiegami jest dużo czasu, aby być z powrotem dzieckiem, które ma marzenia.

Dużą radość sprawią:
• Nowe gry karciane i planszowe, zabawki, materiały plastyczne, pendrive, nowe książki, filmy i gry komputerowe
• Sprzęt sportowy niezbędny w rehabilitacji (do ćwiczeń – piłki z uszami, taśmy, motylek, hantle fitness, skakanki, trampoliny, piłki do gier zespołowych, rakietki do kometki i tenisa stołowego)
• Kosmetyki, radosna pościel
• Produkty kaloryczne niezbędne w diecie – np. suszone owoce, orzechy, słodycze itp.
• Karnety wejściowe do kina, teatru, sfinansowanie nauki języków, gry na instrumentach, jazdy konnej itp.
• Sfinansowanie profesjonalnej rehabilitacji lub wsparcia psychologicznego

Przyniesione dary można składać w sali 303, w sali 135 (obok Biblioteki Szkolnej), oraz w dniu Zebrań z Rodzicami- 11 grudnia 2018 od godziny 16:00 w  Café Niepodległa (na dolnym korytarzu).

Czekamy na Ciebie, Ciebie i Ciebie. Nie spóźnij się i nie czekaj na św. Mikołaja.  Sam zostań św. Mikołajem.

Serdecznie zapraszamy i z góry dziękujemy za każdą pomoc

Dyrekcja SP42

Szkolne Koło z opiekunami - Jolanta Prychła, Grażyna Czerw - Buczek, Agnieszka Chylińska, s. Savia,

Wolontariat hospicyjny- Anna Starzak- Jabłonka, Marcin Oroń