W dniu 27 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas III "Great Britain is Great".

W konkursie wzięli udział trzecioklasiści z 11 szkół województwa pomorskiego. Po napisaniu testu konkursowego do kolejnego etapu przeszło 13 finalistów, spośród których na podium stanęło ich aż ośmioro, gdyż z powodu bardzo wyrównanego poziomu przyznano miejsca ex aequo.

Uczniowie byli świetnie przygotowani do konkursu, w którym należało się  wykazać  nie tylko wiedzą na temat Wielkiej Brytanii, ale również umiejętnością ciekawego i poprawnego opisania wybranego miejsca w tym kraju w języku angielskim lub polskim. Przyznano  miejsca w obu kategoriach językowych.

Nikt z uczestników nie wyjechał od nas z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, między innymi breloczki wydrukowane na szkolnej drukarce 3D.

Konkurs przygotowały panie Iwona Wojtowicz - Nalepa oraz Anna Maroń, a nad jego sprawną organizacja czuwała pani Magdalena Kotylak - Melbourne razem z ekipą Samorządu Uczniowskiego klas IV - VIII.

Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród rzeczowych i wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tego konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom!

Link do fotorelacji