WIRTUALNE SPACERY

Z uwagi na zaistniałą sytuację pandemiczną większość SENIORÓW i osób niepełnosprawnych, od bardzo długiego czasu jest w dużej izolacji. Nie mogą chodzić na codzienne spacery, spotykać się ze znajomymi.

Gorąco zapraszamy wolontariuszy SKC do nakręcenia (nawet komórką) krótkich filmików pokazujących ciekawe obiekty w Waszym miejscu zamieszkania. To Wy, możecie zabrać SENIORÓW na takie „wirtualne spacery”. Pokarzcie im co warto zobaczyć w Trójmieście, co ciekawego dzieje się w Waszej okolicy. A może spacer to śnieżnego jeszcze lasu przywróci SENIORM wspomnienia i będą mogli pomarzyć i opowiedzieć jakie to „za moich czasów były zimy”.
Zima, która tak rzadko do nas przychodzi, jest niezwykle dobrą okazją do wykazania się umiejętnościami filmowymi, więc nie zwlekaj i nie czekaj. Pochwal się tym co tak wielu z Was robi na co dzień swoją komórką. Pokażcie filmiki, które rozpromienią serca naszych SENIORÓW i sprawią, że zapomną choć na chwilę, o codziennych bolączkach.
Filmiki te będziemy chcieli przekazać do naszych CARITASOWYCH placówek, czyli tam gdzie przebywają seniorzy, ale także do Warsztatów Terapii Zajęciowej lub Domów Seniora prowadzonych przez inne organizacje.
Zostań wirtualnym przewodnikiem i opowiedz o miejscach ciekawych, pięknych i różnorodnych, czyniąc małym obiektywem wielką rzecz - OTWORZYSZ SZEROKO OKNO NA ŚWIAT, KTÓRY DLA NIEKTÓYCH JEST TERAZ ZAMKNIĘTY.

Na filmiki czekamy do 05.02.2021, tak byśmy mogli przesłać je do placówek i by mogły ucieszyć mieszkańców i podopiecznych właśnie tego 11 LUTEGO W DZIEŃ CHORYCH.

Jolanta Prychła