Zapraszamy chętnych uczniów z klas II i III do wzięcia udziału w X edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych „Spotkacie Nowych Przyjaciół”.

Dokładne informacje na temat konkursu można przeczytać na stronie wbpg.org.pl,na stronie internetowej szkoły lub na tablicy ogłoszeń klas młodszych. Prosimy, żeby zgłoszenia były przemyślane – konkurs trwa od października do kwietnia. Trzeba przeczytać 7 książek – jedną w miesiącu, a następnie napisać test sprawdzający  zrozumienie treści książki. Chętnych uczniów proszę o zgłoszenia do dnia 15 września 2021 roku do  wychowawcy klasy lub  koordynatorów. Przypominamy, że lektury nie będą pojawiały się w kolejności alfabetycznej.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz listą lektur.

ALFABETYCZNA LISTA LEKTUR WMC 2021/22

Spotkacie nowych przyjaciół (uczniowie klas II – III szkół podstawowych)

1. Bednarek Justyna, Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają
  2. Cowell Cressida, Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę?
  3. Charlotte Habersack, Proszę nie otwierać. Gryzie!
  4. Kołyszko Wojciech, Wstyd i latający śpiwór
  5. Milewska Marta H., Mietek i skarb Wejhera
  6. Piasecka Wioletta, Ignaś
  7. Oziewicz Tina, Co robią uczucia?

Lektura do przeczytania we wrześniu to: „Co robią uczucia? ” autor: Tina Oziewicz

Test z lektury odbędzie się na początku października. Miłej lektury !

Czekamy na zgłoszenia 😊

koordynatorzy konkursu;