W dn. 07-10.11 w naszej szkole odbędzie się szereg inicjatyw patriotycznych, związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

W tym czasie na terenie szkoły czeka na Was wiele atrakcji, m.in.:

- skosztowanie specjałów kulinarnych z okresu niepodległej Polski (stołówka szkolna),

- wzbogacenie wiedzy na temat bohaterów Polski niepodległej (wystawa historyczna „Ojcowie Niepodległości” na parterze),

- udział w historycznej grze terenowej z wykorzystaniem kodów QR (we wtorek 08.11 na przerwach – uczniowie biorący udział w zabawie, mogą w tym czasie korzystać z urządzeń mobilnych typu smartfon, wyposażonych w aplikację do odczytywania kodów QR),

- udział w grach historycznych przy stolikach (we wtorek 08.11 na parterze), np. puzzle, układanki, labirynty i inne,

- codzienne śpiewanie pieśni patriotycznych o godz. 11.35-11.55 na korytarzu przy s. 303,

- apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości w czwartek 10.11 przy fortepianie (tego dnia wszyscy przychodzimy do szkoły ubrani na galowo).

 

Uwaga! Uczniowie, chcący aktywnie włączyć się w obchody odzyskania niepodległości, będą mogli w poniedziałek (07.11) pobrać u nauczycieli historii Kartę Pracy „Polska Niepodległa” – uczniowie będą zdobywać podpisy od nauczycieli, przy różnych stanowiskach; za udział w każdym działaniu (od poniedziałku do czwartku) będą mogli otrzymać w czwartek (10.11) ocenę celującą za aktywność (waga 2) z historii i języka polskiego. Dodatkowym atutem będzie codzienny ubiór ucznia o wydźwięku patriotycznym, np. koszulka biało – czerwona, szalik, czapeczka, czy jakiś element stroju z okresu niepodległej Polski czy też Dwudziestolecia Międzywojennego. Prosimy, by nie były to elementy dźwiękowe, np. trąbki.    

Gorąco zachęcamy do zaangażowania się w nasze szkolne działania!

Bądźcie z nami!

Zespół „patriotyczny”: Marzena Kruczek, Magdalena Szymańska, Ewa Bareja, Anna Zdanowicz, Tomasz Zając, Samorząd Uczniowski