TORNISTER PEŁEN UŚMIECHU DLA UKRAINY

Szanowni rodzice, drodzy uczniowie,

w naszej placówce jest już blisko 60 dzieci z Ukrainy. Zaraz po przyjściu nasi nowi ukraińscy uczniowie od razu włączają się w lekcje, choć nie jest to łatwe. Nowa szkoła, nowi koledzy, nowe obowiązki i często też nowy język. Nie narzekają, pracują, uśmiechają się. Pięknie DZIĘKUJEMY polskim uczniom, którzy z otwartością przyjmują ich w swoich klasach pokazując nowym kolegom i koleżankom ich nowe miejsce na ziemi. Szkolne Koło Caritas wraz z nauczycielami bardzo prosi o kolejne wsparcie, które ułatwi ten nowy start szkolno - przedszkolny. Spośród tych 60 dzieci są przedszkolaki, uczniowie klas 0-3 i oczywiście młodzież z klas 4-8.

Szanowni Rodzice, przypomnijcie sobie, co pakowaliście do tornistrów waszych dzieci na początku września i powtórzcie te zakupy. Nasi nowi ukraińscy uczniowie potrzebują tych samych przyborów szkolnych, tych samych tornistrów. Uciekając przed wojennym terrorem oni nie mogli zabrać niczego. Zabrali ze sobą tylko nadzieję na spokój, którego już od dawna nie mają. KOCHANI POMÓŹMY i tym razem. Pomóżmy rozpocząć ten szczególny nowy rok najmłodszym uciekinierom z Ukrainy. Przynieśmy tornister i coś do tornistra. Przynieście to, czym możecie się podzielić.
Wypełnimy tornistry przyborami szkolnymi, wypełnijmy tornistry uśmiechem. Uczyńmy dzieci SZCZĘŚLIWYMI.

DZIĘKUJEMY i czekamy na WASZE DARY SERCA
Przyniesione dary można składać w wyznaczonych miejscach, które rozpoznacie, przy portierni i w sali 135.
Jolanta Prychła
Barbara Sokołowska