Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału w terenowej grze historycznej pt.,, Odkoduj Niepodległość’’.

Odbędzie się ona w naszej szkole we wtorek 8 listopada (wszystkie przerwy od godziny 8.45 do godziny 15.00)

Zabawa polega na odkodowaniu QR kodów. Następnie należy ułożyć z wyrazów zdanie na temat Patrona naszej szkoły.

QR kody będą rozmieszczone na terenie szkoły ( przyklejone na drzwiach). Będzie ich dokładnie 17 w różnych miejscach szkoły.

Do zabawy potrzebny będzie smartfon z aplikacją do QR kodów.

Mając wszystkie wyrazy należy ułożyć informację dotyczącą jednej osoby oraz ważnego wydarzenia z 1918 roku. Musi być ona logicznie sformułowana.

Każdy uczeń biorący udział w grze pobiera tylko jedną okolicznościową kartkę do zapisywania odszyfrowanych kodów.

Kartki wydaje nauczyciel historii p.Tomasz Zając mający swoje stanowisko na przerwach niedaleko fortepianu na parterze.

Gdy informacja będzie ułożona należy ją oddać wraz z imieniem, nazwiskiem oraz klasą ucznia.

Każdy ma tylko jedną szansę w grze na oddanie prawidłowo zapisanej informacji.

Nagrodą za poprawne odszyfrowanie zakodowanych treści będzie cząstkowa ocena celująca (6) o wadze 2 z historii w kategorii ,,Aktywność’’.

Zapraszamy do zabawy.