Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Szkolne Koło Caritas ma zaszczyt poinformować, że w naszej szkole, odbędzie się KIERMASZ Św. Walentego .

Kiedy? Jak tylko wszyscy wrócimy do szkoły.

Jak powszechnie wiadomo Św. Walenty jest PATRONEM ZAKOCHANYCH. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ten wielki Biskup i Męczennik jest również patronem cierpiących na różne choroby nerwowe, w tym na epilepsje. I to pod Jego PATRONATEM chcemy zebrać fundusze dla pierwszego hospicjum dla dzieci powstającego na Ukrainie oraz na rowery dla dzieci z Afryki. Rowery w Afryce do droga do lepszej przyszłości, bo dzięki tym prostym środkom transportu dzieci mogą uczęszczać do szkoły, do której mają nieraz wiele kilometrów. Bądźmy też dobrym aniołem dla tych, którzy są na ostatniej prostej, czyli pomóżmy w powstaniu wielkiego dzieła MIŁOSIERDZIA, pomóżmy w powstaniu miejsca gdzie najmniejsi otrzymają pomoc i światło w swoich ostatnich chwilach.

Aby kiermasz mógł rozpocząć swoje dobroczynne działanie potrzebujemy WASZEJ POMOCY.

Podzielcie się MIŁOŚCIĄ, którą KAŻDY ma w swoich sercach.

Przekazując fant na loterie, w tak niecodzienny sposób powiesz drugiej, potrzebującej osobie „JESTEŚ MOJĄ WALENTYNKĄ”, czyli każdy w potrzebie może na Ciebie liczyć. Włączając się w nasz szkolny kiermasz podtrzymasz niejako tradycje samego WALENTEGO. Biskup miał w zwyczaju ofiarowywać kwiat ze swego ogrodu w Terni młodym ludziom, którzy go odwiedzali. Wszyscy obdarowani wierzyli, że to przynosi szczęście.

Nie stój więc bezczynnie, obdaruj tych, którzy czekają na swoje szczęście.

Przekaż więc swoistą „różę”, fant na nasze wspólne dzieło MIŁOŚCI i DOBROCI.

Doskonale już wiesz, gdzie można zostawić swoje fanty, w dobrze znane Ci miejsca, czyli w sali 135, lub 303, w portierni w szatni lub w portierni przy głównym wejściu, lub do kosza pod popiersiem I.J.Paderewskiego.

Rzeczy na loterie czyli: wyprane pluszaki, skompletowane puzzle i gry planszowe oraz książki dla dzieci, powinny być nie zniszczone, w dobrym stanie.

Czekamy na Wasze DARY SERCA.

Nie zwlekajcie i nie odkładajcie tego na później, tylko działajcie.

UWAGA! Tuż przed samym kiermaszem jak zwykle poprosimy o słodkie wypieki.

Inny sługa Kościoła, Wenanty Katarzyniec (przyjaciel bł. Maksymiliana Kolbego) powiedział:

„Człowiekiem dobrym, cnotliwym można się stać tylko powoli, a więc nie należy odkładać poprawy życia na później - bo później może zabraknąć czasu”.

Nie zastanawiaj się więc, tylko uderzaj w SAMO SERCE, dobrocią, szacunkiem i wsparciem.

Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie

Jolanta Prychła

Barbara Sokołowska