Dni 8 i 9 listopada obfitowały w liczne wydarzenia poświęcone Niepodległej.

8 listopada klasy I-III obchodziły Dzień historii (link) odbył się koncert, apel przygotowany przez kl. IIIa pod opieką wychowawczyni p. Lucyny Niewiadomskiej (link), klasa II C pod kierunkiem p. Katarzyny Zając i p. Ewy Knapik przedstawiła inscenizację muzyczno-taneczną (link), uczniowie uczestniczyli w różnorodnych grach i zabawach edukacyjnych o tematyce patriotycznej.

9 listopada świętowały klasy IV - VIII. W tych dniach wszyscy przyszli odświętnie ubrani, otrzymali też kotyliony w barwach narodowych od Samorządu Uczniowskiego, odbył się apel przygotowany przez klasy Vc i VIc razem z wychowawczyniami p. Anną Zdanowicz i p. Marzeną Kruczek oraz lekcje poświęcone temu wydarzeniu (również w języku angielskim - link) a później cała szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ" czyli razem z innymi szkołami w kraju o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy hymn państwowy (link).

13 listopada uczniowie klas 0-III w ramach DNI HISTORII wzięli udział w Szkolnym Koncercie Pieśni Patriotycznej (link)

Odbyły się również wydarzenia sportowe poświęcone naszej ojczyźnie: 13 listopada Turniej Niepodległości (link) oraz 14 listopada Międzyszkolne Zawody Pływackie (link).

Oto relacja filmowa (klasy IV-VIII - link1) , (klasy I-III - link2)