Rok 1918 był rokiem odzyskania niepodległości nie tylko przez Polskę, ale i wiele innych państw europejskich , m.in. Austrię, Estonię, Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Węgry oraz ówczesną Czechosłowację i Jugosławię.

Spośród współpracujących z nami szkół europejskich dwie tak jak my, celebrują w tym roku 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Możemy więc świętować wspólnie i poznawać wzajemnie swoją historię.

W ramach świętowania we wszystkich szkołach mają miejsce projekty edukacyjne, wydarzenia oraz prowadzone są ciekawe lekcje i warsztaty.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Łotwę podczas wyjazdu do Tirzas pamatskola odbywającego się w ramach projektu Erasmus+ KA2 „Don’t forget what really matters” w dniach 23-29.09.2018r.

Nasi nauczyciele obserwujący pracę Základní škola a mateřská škola Ostrava-Zábřeh, Kosmonautů 15 w ramach projektu Erasmus+KA1 „Use it or lose it-Future lab” mieli możliwość obserwacji pracy nad projektem edukacyjnym dotyczącym niepodległości Czech

 

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+