W dniach 28.11-16.12.22r. w naszej szkole odbędzie się akcja dla Dzieci przebywających w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.    

Gorąco zachęcamy Was do wspólnego przygotowania darów dla Dzieci, które przez dłuższy czas przebywają na oddziałach, a niektóre z nich nawet święta będą musiały spędzić w szpitalu. 

Najważniejsze potrzeby Dzieci na oddziałach:

- książki i kolorowanki,

- różnego rodzaju gry,

- puzzle (tylko nowe),

-przybory szkolne (np. klej, nożyczki, piórniki, linijki, cyrkle, gumki do ścierania, temperówki),

- materiały plastyczne, (np. wstążki cienkie, ozdobne sznureczki, naklejki o różnej tematyce, długopisy zwykłe i żelowe, cienkopisy, ołówki, kredki, flamastry, farby, pędzle, bloki techniczne białe i kolorowe, papier ksero, notesy i notesiki, kubeczki do farb),

- zabawki (tylko plastikowe i kompletne),

- gumki, spinki, opaski do włosów,

- żywność dla niemowląt (np. kaszki, deserki w słoiczkach czy tubkach, zupki, obiadki, przekąski – np. chrupki kukurydziane, chrupki ryżowe czy owocowe),słodycze

- ubranka dla dzieci do 36m-cy (np. body, śpioszki, pajacyki, skarpetki, czapeczki, rajstopy, podkłady higieniczne, bluzki, koszulki, spodnie, getry, bluzy).

Przyniesione rzeczy możecie zostawić w pudełku przy portierni lub przekazać swojemu wychowawcy 

Dary zostaną przekazane Dzieciom dn. 17.12.br.

 Pamiętaj, że rzeczy, które podarujesz powinny być dla Dzieci prezentem. Nie wszystkie dary muszą być nowe, ale jeśli są używane – niech będą zadbane.

 

                    Koordynatorki akcji: Joanna Popławska i Magdalena Paszkowska

         

Pomaganie jest super!