14 października 2020 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonali: Dyrektor Szkoły Mirosław Michalski oraz p. wicedyrektor Jolanta Wilkowska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gdańsku. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.