Gdańsk zaprasza na Rowerowy maj! 


W tym roku po raz kolejny odbędzie się wielka  rowerowa zabawa dla uczniów oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Każdy uczestnik, który w maju dotrze do szkoły lub przedszkola rowerem, hulajnogą, na rolkach lub deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody. 

Ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych, . Doskonale łączy zabawę z rywalizacją, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Jej celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. W tym roku akcja będzie trwała od 4 do 31 maja.

 Zasady kampanii są bardzo proste, każdy uczestnik, który w maju dotrze na lekcje na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najbardziej aktywnych uczestników klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.  

 

Pełny regulamin kampanii dostępny jest na stronie rowerowymaj.eu