Rozpoczynamy rekrutację uczniów klas V-VIII na wyjazdy zagraniczne, zaplanowane w ramach projektów Erasmus+ "Europe -our home" oraz "Take 2-CollaborAction"

Kraje docelowe to Włochy, Litwa, Hiszpania i Łotwa.

Zaplanowano 5 wyjazdów, w każdym z wyjazdów uczestniczyć może 4 uczniów.

Udział uczestników w wyjazdach został sfinansowany w ramach środków otrzymanych na realizację projektu Erasmus+ KA2 Edukacja Szkolna Współpraca Szkół/ Partnerstwa Strategiczne.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym regulaminem rekrutacji, wypełnienie zgłoszenia i dostarczenie go do koordynatorów projektu, pani Doroty Tomaszewskiej lub pani Anny Eisler w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10.09.2021 r. do godziny 12.00.

W rekrutacji bardzo ważne jest zaangażowanie w działania projektowe. Przyjęcie ucznia podczas wizyty partnerskiej w Gdańsku nie jest czynnikiem decydującym, ale będzie dodatkowym atutem i stworzy możliwość większego zaangażowania w działania projektowe.

Już  wkrótce,  19-25 IX 2021 gościć będziemy w naszej szkole 16 dzieci z Łotwy, Hiszpanii, Czech i Włoch.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy już zadeklarowali przyjęcie dziecka.

Potrzebne jest jeszcze kilka rodzin, w których młodzież (11-14 lat) będzie mogła przez tydzień żyć rytmem polskiej rodziny i poznać naszą kulturę, kuchnię, miasto i szkołę.

Jeśli dysponujemy wolnym łóżkiem / pokojem, możemy poświęcić sprawie trochę czasu, chcemy rozruszać własne dzieci i lubimy wyzwania, to właśnie jest coś dla nas :) Co robi taka rodzina? Zagraniczny uczeń mieszka w naszym domu przez tydzień, chodzi z naszymi pociechami do szkoły na zajęcia, które są tam zorganizowane (9-17), odbieramy gościa po zajęciach i proponujemy jakieś wspólne zajęcia. Traktujemy naszych gości jak własne dzieci, zapewniamy porcję posiłków (obiad postaramy się zorganizować w szkole, ale śniadanie i kolację na pewno), użyczamy miejsca w naszym życiu (i sercu) na ten tydzień. Dobrze, jeśli ktoś w domu zna angielski choć trochę.

Jeżeli macie Państwo czas i ochotę, a także warunki (wystarczy dodatkowe łóżko), to zapraszamy do współpracy - zgłoszenia prosimy przesłać do p. Anny Eisler lub Doroty Tomaszewskiej przez dziennik elektroniczny do 3.09.2021 (piątek)

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji oraz dokumenty znajdują się TUTAJ

https://erasmus42gda.blogspot.com/2021/08/rozpoczynamy-rekrutacje-uczniow-na.html