Od poniedziałku w naszej szkole przebywa grupa 24 uczniów i nauczycieli z Hiszpanii, Grecji i Łotwy. Są to szkoły, z którymi współpracujemy kolejny rok w ramach projektu Erasmus+ Partnerstwa strategiczne Współpraca szkół. Jest to już 3 spotkanie uczniów, które tym razem ma miejsce w SP 42.

Gośćmi opiekują się uczniowie klasy VIb, a podczas wyjazdów edukacyjnych również uczniowie klas starszych. Swoją otwartością, serdecznością i znajomością języka angielskiego polscy uczniowie od razu wywarli ogromne wrażenie zarówno na swoich nowych kolegach, jak i ich nauczycielach.

Jutro grupa będzie aktywnie uczestniczyć w Festynie Charytatywnym, na który serdecznie zapraszamy.  O szczegółach i przebiegu wizyty grupy projektowej w Polsce będzie można przeczytać w zakładce Erasmus+ niebawem.

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+