Świąteczna kartka i krzyżówki dla SENIORA

Kochani Uczniowie i wspaniali Rodzice!

Czekamy na własnoręcznie wykonane pocztówki świąteczne z życzeniami od serca. Wśród nas, tuż obok, żyją samotni, starsi ludzie, którzy nie tylko czekają na zwyczajowe „dzień  dobry”, ale na ciepło, które będą mogli przechować we własnych sercach po przeczytaniu Waszych życzeń. Caritas Gdańsk przez cały rok dba o SENIORÓW, zawożąc potrzebującym paczki żywnościowe. W tym szczególnym, świątecznym czasie, chcielibyśmy dorzucić upominek od serca, czyli życzenia płynące wprost z głębi Waszych dusz. Robiąc kartkę, ozdabiając ją i pisząc w niej ciepłe słowa uczynimy mały cud, który stanie się wielkim darem dla innych, dla tych stęsknionych za drugim człowiekiem…

Jak wiemy SENIORZY lubią też rozwiązywać krzyżówki, więc pomyśleliśmy, aby wraz z kartką dorzucić ciekawe krzyżówki, które za niewielkie pieniądze można kupić w różnych sklepikach.

Acha, nie zapominajmy o długopisie, aby SENIOR mógł od razu usiąść do jej rozwiązania.

Adwentowa TUTKA      

A może chcecie wspomóc innych robiąc  paczki żywnościowe i przynosząc do naszej szkoły produkty o dłuższym terminie przydatności do spożycia: makarony, puszki z mięsem, rybami lub owocami? Nasi seniorzy potrzebują też soków, herbat, a nawet słodyczy, bo są takimi samymi łasuchami jak my, ich młodsi sąsiedzi.

Zapraszamy!

Zostań ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

i spraw sobie radość na Święta, pomagając innym.

DO KIEDY?

kartki, krzyżówki i długopisy składamy do 11 grudnia, art.  spożywcze - do 18 grudnia

GDZIE ?       

w naszej szkole ZSP nr 2, przy portierni                                                                  

Szkole Koło Caritas

Jolanta Prychła

Barbara Sokołowska