Nasza społeczność szkolna ruszyła do pomocy Ukrainie, zaraz po powrocie po zimowych feriach, czyli już w poniedziałek rano 28 lutego 2022 rozpoczęliśmy zbiórkę. Zebraliśmy mnóstwo jedzenia, kosmetyków do codziennej higieny, a dla najmłodszych pieluchy i zabawki.
Dnia 7 marca 2022 SK Caritas przekazało te dary, Fundacji św. Antoniego Padewskiego, która działa i pracuje na rzecz mieszkańców Drohobycza. To właśnie bezpośrednio, do mieszkańców tej ukraińskiej miejscowości i okolic dotrze Wasz Dar Serca.
W dniach 4 i 5 marca 2022 odbył się w naszej szkole kiermasz, podczas którego zbieraliśmy środki na rzecz Domu Obrony Życia w Pisarówce, czyli na Dom Samotnej Matki. Już we wtorek popołudniu pojawiły się pierwsze smakołyki, a od samego rana w środę ruszyło prawdziwe morze waszych domowych specjałów. Piekli duzi i mali i każdy miał radość w sercu, bo wiedział, że czyni DOBRO.
Dzięki Wam drodzy darczyńcy, wolontariusze z różnych klas i nauczyciele wspierający te działania, kolejny raz w naszej szkole wybuchł festiwal szlachetności, który dał ogromne, materialne i duchowe owoce. Ta wspólna praca ponownie pokazała, że wszyscy w sercach mamy bezwarunkową miłość do bliźniego, że nie potrafimy stać bezczynnie kiedy inni potrzebują pomocy. DZIĘKUJEMY.
Ten bezwzględny najeźdźca sieje spustoszenie za wschodnią granicą i zmusza ludzi do ucieczki przed bombami i kulami. Jednak ten bezwzględny najeźdźca nie zniszczył i nie zniszczy w nas potrzeby dzielenia się miłością. Te nasze wspólne działania czynią nas silnymi, bo my już wiemy, że gdy czynimy dobro to przestajemy się bać. W miłości nie ma lęku. W miłości jest siła i Wy, KOCHANI, pokazaliście ją. Pokazaliście, że DOBRO jest wielkie, że wasze serca są przepełnione najszlachetniejszymi czynami. Pokazaliście, że mimo tych trudnych czasów, w których przyszło nam uczestniczyć, my nie będziemy się bać, my nadal będziemy razem budować bezpieczną i szlachetną przyszłość dla naszych uczniów, dla naszych dzieci. Kłaniamy się nisko i z głębi serca DZIĘKUJEMY każdemu, za każdy podarunek, za każdy gest, za każdą pomoc i za każde wsparcie. ❤️ 🇺🇦 ❤️ 🇺🇦 ❤️ 🇺🇦