Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice  i wspaniali Nauczyciele

Już drugi raz wspólnie rozkręciliśmy Festiwal dobrych Serc. 30 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się szkolny Festiwal Dzieci Dzieciom. Tradycją tego dnia jest wspólna zabawa całej społeczności szkolnej, podczas której zbierane są fundusze na charytatywny cel. W zeszłym  roku zbieraliśmy pieniądze na rzecz  dzieci walczących z Mukowiscydozą, z gdańskiej fundacji,  z ul. Polanki 119, odział w Gdańsku.

Tegoroczna edycja Festiwalu była poświęcona naszemu uczniowi - Mikołajowi z 7a.Jak już wiecie we wrześniu Mikołaj ma szansę przejść bardzo poważną operacje, która kosztuję fortunę - 143 516,67 złotych.

Tego dnia odbyło się wiele ciekawych wydarzeń, (fotograficzna relacja na sp42.gda.pl ), które pozwoliły na wspaniałą zabawę i na kolejną rewolucję DOBRYCH SERC. Ponownie wszyscy poczuliśmy się dobrze, bo wiedzieliśmy , że nasza zabawa nie tylko wnosi dużo radości dla nas samych, ale przynosi wymierny efekt, czyli konkretną kwotę na leczenie i rehabilitację Mikołaja.

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!! Udało nam się zebrać  4.550,00zł

To wspólne DZIEŁO POMOCY nie udałoby się, gdyby nie Wasze zaangażowanie, Wasze zrozumienie i Wasza akceptacja.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i wspaniali Nauczyciele

W imieniu Szkolnego Koła Caritas, klasy 7a i w imieniu własnym pragniemy gorąco podziękować za pomoc przy organizacji szkolnego Festynu Dzieci Dzieciom.

Dziękujemy za każdy DAR SERCA- materialny i niematerialny. Dziękujemy za rozsyłanie meili do Rodziców, którzy i tym razem nie zawiedli. Dziękujemy za osobiste dary, które wzbogaciły stoiska cukiernicze i stoiska z fantami. Dziękujemy za roztańczone boisko z talentami, gdzie muzyka radośnie rozbrzmiewała, dając radość każdemu- dużemu i małemu.  Dziękujemy za pyszne ciasta, galaretki, rurki z kremem i wiele innych smakołyków, które ponownie okazały się hitem. Dziękujemy za stoiska edukacyjne, gdzie dzieci i młodzież były wciągane w historię naszego miasta i całej Polski. Dziękujemy za gości z Europy, bo dzięki nim wieści o cudownej SP 42 pójdą w świat.  Dziękujemy za dokumentowanie naszego Wspólnego Dzieła i za każdą najmniejszą pracę. Dziękujemy za krojenie i przygotowywanie ciast  i fantów do sprzedaży.  Dziękujemy za ciepłe gofry, po które ustawiała się kolejka. Dziękujemy za pilnowanie porządku, zrozumienie  i akceptację tego wesołego rozgardiaszu. Dzięki tym wszystkim pozytywnym działaniom  pokazujemy, że jesteśmy świetną placówką, że wspólnie budujemy dobrą i pełną empatii codzienność.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i wspaniali Nauczyciele

Razem tworzymy coś niepowtarzalnego, tworzymy nasz szkolny świat, który z dnia na dzień staje się miejscem otwartym na solidarność i empatię. Staje się miejscem gdzie wzajemny szacunek i troska o potrzebujących jest codziennością.

BARDZO PIĘKNIE WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY i każdemu z osobna.

Jolanta Prychła- opiekun Szkolnego Koła Caritas

Barbara Sokołowska- wychowawca 7a

oraz Mikołaj z rodzicami

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i wspaniali Nauczyciele

Kwota, którą udało się nam zebrać jest imponująca. DZIĘKUJEMY!!!!!!!

Wiemy , że jeszcze sporo brakuje. W związku z tym mamy kolejną prośbę                         o rozesłanie poniższej informacji do każdego znajomego, abyśmy zdążyli                       z pomocą, aby Festiwal dobrych Serc jeszcze się nie kończył .

Mikołaj jest pod opieką fundacji Zdążyć z pomocą i  ciągle można dokonywać wpłat na konto 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 - Z DOPISKIEM W TYTULE - 6897 CHARUK MIKOŁAJ - na leczenie i rehabilitację (adres: Fundacja Zdążyć z Pomocą, 01-689 Warszawa, ul. Łomiańska 5)