Pączek dla Syrii przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „ Inwestor od serca”. Jest to program, dzięki któremu udzielana od wielu lat przez Polskę pomoc humanitarna ma wejść na nowy etap.

Caritas Polska od 2016 roku realizuje w Syrii program „Rodzina Rodzinie”, pomagając osobom najbardziej potrzebującym, czyli rodzinom, dzieciom i seniorom, mieszkańcom Aleppo. Dzięki tej pomocy na wiele osób ma zapewnione ogrzewanie w domu, żywność i odzież.

Przez ponad 2 i pół roku Caritas Polska przekazała ponad 46 mln złotych rodzinom syryjskim. To tak jakby każdy Polak przekazał ponad 1 złotówkę na potrzeby miejscowych rodzin.

Trwający od 8 lat w Syrii konflikt powoduje konieczność stopniowego odchodzenia od dającej przetrwanie pomocy doraźnej do pomocy rozwojowej. Jej celem jest zapewnienie pracy i warunków do rozwoju Syryjczyków w ich ojczyźnie. Zamierzeniem Caritas Polska i partnerów jest budowanie samodzielności w utrzymaniu najbliższej rodziny i stopniowe uniezależnianie się od pomocy międzynarodowej

https://caritas.pl/blog/2019/09/27/caritas-polska-uruchamia-nowy-etap-pomocy-w-syrii/

W pomoc dla mieszkańców Syrii można się włączyć poprzez:

  • wpłaty na konto Caritas Polska: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem SYRIA
  • SMS charytatywny o treści SYRIA na numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT)

Akcją Pączek dla Syrii nasza Szkoła chce pomóc tym,  którzy są bezbronni w obliczu wojny  i jej okrucieństw.

W tłusty czwartek , czyli dnia 20.02.2020 ruszamy i my podzielić się sercem. Szkolne Koło Caritas uruchamia kolejny kiermasz słodkości, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony dla Syrii.

Umęczony krwawą wojną domową kraj czeka na Twoją i moją pomoc. Dlatego też ruszamy do działań. Czekamy na sponsorów tłustoczwartkowych słodkości. Zgłoś swój akces i daj znać, że kupisz lub upieczesz małe co nieco na nasz szkolny kiermasz.

Jolanta Prychła

Barbara Sokołowska

Samorząd Uczniowski