W dniach 21-21.04.2022 w Nysie odbyła się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Wzięli w niej udział uczniowie klasy VI A oraz VII B w dyscyplinie: gimnastyka sportowa w klasie III i II.
Na OOM pojechało 6 uczniów reprezentując barwy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk, oraz 1 (decyzją "góry") reprezentując barwy innego gdańskiego klubu.
Cała Siódemka, której Trenerem prowadzącym jest Pan wicedyrektor Kamil Hulbój wystartowała MISTRZOWSKO.
Chłopaki, przywieźli do Gdańska wór 12 swoich + 12 Trenera medali oraz statuetkę !

Szczegółowe wyniki:
Gimnastyka sportowa mężczyzn - klasa III:
wielobój:
II miejsce - Tymoteusz Godlewski (klasa VI A)🥈
III miejsce - Stefan Szóstko - Szewczenko (klasa VII B)🥉
IV miejsce - Jakub Mrowiec (klasa VII B)
VI miejsce Filip Przestrzelski (klasa VII B)
VII miejsce Szymon Przestrzelski (klasa VII B)
XV miejsce Yehor Vasylevskyi (klasa VII B)
ćw. wolne:
I miejsce - Tymoteusz Godlewski 🥇
II miejsce - Jakub Mrowiec 🥈
ćw. na koniu:
I miejsce - Szymon Przestrzelski🥇
II miejsce - Stefan Szóstko Szewczenko🥈
III miejsce - Tymoteusz Godlewski🥉
VII miejsce - Yehor Vasylevskyi
ćw. na kółkach:
I miejsce - Stefan Szóstko Szewczenko🥇
II miejsce - Filip Przestrzelski🥈
V miejsce - Jakub Mrowiec
ćw. na poręczach:
II miejsce - Szymon Przestrzelski🥈
III miejsce - Filip Przestrzelski🥉
V miejsce - Yehor Vasylevskyi
Gimnastyka sportowa mężczyzn - klasa II:
ćw. na koniu z łękami:
V miejsce - Jakub Śliwiński (klasa VII B)
ćw. na poręczach:
I miejsce - Jakub Śliwiński 🥇

W rankingu klubowym chłopaki zapewnili VI miejsce dla KS AZS AWFiS.
W rankingu wojewódzkim dzięki Ich wynikom Województwo Pomorskie zdobyło tytuł v-ce Mistrza Olimpiady, stając na II miejscu 🏆
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Uczniowie - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, nazywana również MISTRZOSTWAMI POLSKI w Waszych kategoriach startowych, była pełna cudownych emocji i wrażeń! Dziękujemy Wam za to, że daliście radę, że opanowaliście stres i pokazaliście na co Was stać.Składamy najserdeczniejsze gratulacje od Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Gdańsku, pana Mirosława Michalskiego.
Panu Kamilowi Hulbój, dziękujemy za obecność i za wsparcie naszych zawodników podczas zawodów, tym bardziej, że dla naszego TEAMu, mijający sezon startowy był trudnym sezonem.
Tym bardziej, chcielibyśmy podziękować i pogratulować również całemu Zespołowi, który włożył swoją cegiełkę do wyników sportowych naszych Uczniów, m. in.:
🚌 firmie EiD-Pol Gdańsk
🧶 🩱 ✂️ Studiu Krawieckiemu SILVA Sylwia Kwietniewska
Małgorzata Stępniak - psycholog sportowy
Duma rozpiera serca nasze (pracowników ZSP 2), Waszych rodziców oraz Klub Sportowy, który reprezentujecie ❤️
BRAWO BRAWO BRAWO.

A. J.