Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Tym razem nasze Szkolne Koło Caritas prosi o wsparcie dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łapinie, gmina Kolbudy.

Miejsce to swoją opieką obejmuje 25 osób z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną. Działania Warsztatu służą przygotowaniu ich uczestników do aktywnego włączenia się w życie społeczne  oraz do podjęcia pracy zawodowej odpowiadającej ich możliwościom i indywidualnym predyspozycją. Podopieczni potrzebują pomocy innych, ale jednocześnie sami podejmują liczne działania, przynoszące im radość i osobisty rozwój. Tym razem na warsztat wzięli kolorowe szklane butelki, z których to przygotowują niecodziennej urody patery. 

Patera ze starej butelki jest wykonywana metodą FUSINGOWĄ. Pod ta nazwą kryje się specjalna technologia obróbki cieplnej szkła, czyli szkło jest stapiane w specjalnym piecu w temperaturze 860 st. Dzięki tej metodzie uzyskuje się niepowtarzalne kształty i kolory, które nadają paterze unikatową urodę. Całość pracy jest oczywiście wykonana ręcznie, a więc jest to oryginalna ozdoba, która z powodzeniem może  stać w każdym domu.

Aby praca mogła być kontynuowana Warsztat Terapia Zajęciowej (WTZ) z Łapina zwraca się z prośbą o zbiórkę kolorowych szklanych butelek.

Wszyscy chcący wesprzeć to niezwykłe  miejsce i oczywiście ludzi tam pracujących, serdecznie prosimy o przynoszenie kolorowych, dużych butelek (nie po piwie, bo są za małe) do naszej placówki i pozostawienie ich w specjalnym przygotowanym pojemniku koło portierni.

Więcej wiadomości na  https://rekodzielowtz.pl/product/patera-z-butelki-fusingowa/.

Dochód z ich sprzedaży przekazany jest na rehabilitację podopiecznych placówki.  

Z góry bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu własnym i podopiecznych z Łapina 

Jolanta Prychła

Barbara Sokołowska