W dniach 8-12 października czwórka nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w obserwacji pracy szkoły, tzw. job shadowing w ramach trwającego w szkole projektu „Use it or lose it -future lab” -Erasmus+ KA1.

Gospodarzem tym razem była Základní škola a mateřská škola, Kosmonautů 15, będąca liderem innowacji edukacyjnych w Ostravie.

Nauczyciele obserwowali zajęcia z wykorzystaniem gier lub opartych na grach oraz metody przygotowania i wykorzystania narzędzi cyfrowych do mierzenia postępów edukacyjnych na różnych przedmiotach. Metodyka ta wykorzystywana jest nie tylko do prowadzenia zajęć, ale również do pracy przy projektach oraz wydarzeniach szkolnych.

Nasza kadra wzięła także aktywny udział w Dniach Erasmus+ organizowanych przez Agencję Narodową Czech. Na terenie szkoły miały miejsce liczne aktywności, podczas których zapoznano społeczność szkolną z kulturą i tradycją Polski, Gdańska i naszą szkołą, a także zaprezentowano rezultaty prowadzonych projektów międzynarodowych. Nasi nauczyciele mieli możliwość pokazania w praktyce wypracowanych w ramach tych projektów metod pracy z wykorzystaniem gier. Uczniowie czescy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w quizach i zabawach przygotowanych na tą okazję.

Nawiązana współpraca zaowocowała podjęciem decyzji o rozpoczęciu pracy nad wspólnym projektem.

 

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+