W dniach 18 - 20 października br., w Nysie, nasi gimnastycy walczyli w finałach „Małej Olimpiady 2019” w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn.
Impreza ta jest dla młodzików odpowiednikiem Mistrzostw Polski.

Powołani do Olimpiady byli:
1) uczniowie klasy III A:

• Piotr Drapella,
  • Adrian Kondek,
  • Kacper Kwiatkowski,
  • Tomasz Leoszewski,

2) uczniowie klasy IV A:

• Tymoteusz Godlewski,
  • Olaf Sołdyński,

W sobotę chłopcy wystartowali w wieloboju gimnastycznym. Tymek Godlewski wywalczył złoty medal i tym samym tytuł Mistrza Polski młodzików!
Reszta chłopców mimo świetnej postawy uplasowała się na dalszych pozycjach.

Do niedzielnych finałów na przyrządach zakwalifikowali się:
- ćwiczenia wolne:

• Tymoteusz Godlewski

- ćwiczenia na drążku:

• Tymoteusz Godlewski,
  • Adrian Kondek,
  • Tomasz Leoszewski.

Również tego dnia przyszły kolejne sukcesy. Tomek i Adrian byli minimalnie poza podium zajmując kolejno V i VII miejsce w finale ćwiczeń na drążku.
Natomiast Tymoteusz Godlewski został MULTIMEDALISTĄ POLSKI, zdobywając kolejne złote medale zarówno w ćwiczeniach wolnych i ćwiczeniach na drążku.

Nasz potrójny Mistrz Polski!

Uczniowie reprezentują klub sportowy AZS AWFiS Gdańsk.

Do Mistrzostw Polski przygotowali ich:
klasę III A - p. Maciej Maciejewski,
klasę IV A - p. Kamil Radomski oraz p. Paweł Jendrzejewski, który na tych zawodach był również sędzią.

Dziękujemy rodzicom za wsparcie podczas zawodów jak również video i fotorelacje, którą (dzięki Rodzicom i za ich zgodą) możemy się z Wami podzielić:

Chcielibyśmy również podziękować firmie AutoComfort (https://autocomfort.pl/), z którą współpracujemy już drugi rok. To dzięki Panu Tomaszowi Gałązce i jego pracownikom uczniowie klas gimnastycznych mogą bezpieczne dojeżdżać na Halę Leszka Blanika.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom ogromnie gratulujemy i cieszymy się razem z Wami!

Mamy wrażenie, że o chłopakach i ich sukcesach jeszcze nie raz przeczytamy, za co mocno trzymamy kciuki!