Narodowe Święto Niepodległości od lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Corocznie w naszej szkole uroczyście upamiętnialiśmy rocznicę jej odzyskania jednak w tym roku ze względu na ograniczenia, niestety nie mogliśmy świętować z całą wspólnotą szkolną. Mimo tego uczniowie naszej szkoły upamiętnili tę uroczystość spotykając się w małych grupach na wspólnym odśpiewaniu  hymnu Polski i pieśni patriotycznej. Uczniowie przygotowali lapbooki o Polsce, malowali symbole narodowe i kodowali. Ubrali się tego dnia w stroje biało-czerwone i wspólnie wykonali kotyliony. Podczas zajęć rozmawiali na temat historii oraz o naszych narodowych bohaterach. Rozmawiali także o symbolach narodowych oraz o Józefie Piłsudskim i jego roli w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Tego dnia dzieci mogły zagrać w różne gry patriotyczne tj. memory, domino czy „ ja mam, kto ma”. Cieszymy się, że udało się nam zaakcentować tą piękna i ważną dla Polaków uroczystość.