08 listopada pod hasłem "Każdy patriota poznaje historię swojego kraju!" uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w grze szkolnej "Ojcowie Niepodległości".
Należało odpowiedzieć na 12 pytań dotyczących Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego, Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Piłsudskiego,Wincentego Witosa. Frekwencja była wysoka - na ok 400 uczniów klas starszych na pytania odpowiedziało 261 uczniów (ok.65 %). Zwycięska klasa otrzyma nagrodę niespodziankę.

Tego samego dnia o symbolicznej godzinie 11:11 w odpowiedzi na apel Rady Dzieci i Młodzieży oraz Ministra Edukacji Narodowej szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". Zebrane na głównym holu klasy 0 -VIII wspólnie odśpiewały pełny tekst "Mazurka Dąbrowskiego". Z pewnością stanie się to coroczną tradycją w naszej szkole.

img_1389.JPG  img_1395.JPG  img_1390.JPG