Był czas juniorów, teraz przyszła pora na najmłodszą kategorię: młodzik.

Weekend 20 - 22.11.2020 r. nasze młodziczki i młodzicy spędzili w Szczecinie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Wśród 106 dziewcząt i chłopców, znalazło się 22 dzieci z naszej szkoły.

W sobotę – dzień WIELOBOJU – startowało 8 chłopców z ZSP 2. Pięciu naszych chłopców „wskoczyło” do ścisłej 12stki:
II miejsce - Leoszewski Tomasz (kl. IV a)
V miejsce - Pokhylets Ivan (kl. III a)
VI miejsce - Drapella Piotr (kl. IV a)
X miejsce - Sekuła Tomasz (kl. III a)
XII miejsce - Szemiel Nikodem (kl. III a)

Świetny występ dali również pozostali uczniowie klasy IIIa:
Czesak Filip, Kadamus Szymon, Różański Ruben.

Dzięki swoim układom, chłopaki uzyskali 11 finałów na poszczególnych przyrządach, odbywających się w niedzielę. W nich sięgnęli po kolejne medale do kolekcji.

ĆWICZENIA WOLNE:
II miejsce - Leoszewski Tomasz
IV miejsce - Pokhylets Ivan
V miejsce - Sekuła Tomasz
VI miejsce - Drapella Piotr

ĆWICZENIA W PODPORACH:
III miejsce - Leoszewski Tomasz

SKOK:
IV miejsce - Kadamus Szymon
VI miejsce - Szemiel Nikodem
ex VII miejsce - Sekuła Tomasz i Czesak Filip

DRĄŻEK:
III miejsce - Drapella Piotr
IV miejsce - Pokhylets Ivan

Swój start miały również dziewczęta.

Konkurencja była ogromna - 81 startujących dziewcząt z Gdańska, Olsztyna, Bydgoszczy i Szczecina. Wśród nich 12 uczennic ZSP 2.

Ze Szczecina wracają jednak jedynie ze swoimi osobistymi sukcesami, głowami pełnymi przemyśleń i mamy nadzieje, że z jeszcze większym zapałem do pracy.

Reprezentowały nas:
kl. III a: Godlewska Helena, Kościelak Amelia, Olszewska Julia, Tom Julia
kl. IV a: Betker Martyna, Lewandowska Julia, Łopuchin Julia, Pieczonka Ida, Sowińska Aniela, Stasiuk Yulianna
kl. V a: Borówka Emilia, Bukowska Paulina, Hryb Barbara, Hulbój Lilianna.

Wyniki indywidualne zawodników to jednak nie wszystko podczas takiej imprezy sportowej.
Jest również ranking klubowy oraz wojewódzki.

Kto śledzi rozwój naszych szkolnych gimnastyków, pewnie pamięta, że wszyscy są reprezentantami Klubu Sportowego AZS AWFiS i w jego barwach startują w trakcie wszystkich imprez sportowych.

W rankingu klubowym w gimnastyce sportowej mężczyzn na MMM: II miejsce - KS AZS AWFiS Gdańsk
W rankingu klubowym w gimnastyce sportowej kobiet na MMM: ex IV miejsce - KS AZS AWFiS Gdańsk

W rankingu wojewódzkim w GSM, w połączeniu sił KS AZS AWFiS Gdańsk oraz MKS Gdańsk: I miejsce - województwo pomorskie
W rankingu wojewódzkim w GSK, w połączeniu sił KS AZS AWFiS Gdańsk oraz MKS Gdańsk: II miejsce - województwo pomorskie

Dziękujemy uczniom klas gimnastycznych za zaangażowanie, pracowitość i dyscyplinę na wyjeździe.
Dziękujemy Nauczycielom:
Jaskólska Aneta, Klimowicz Michał, Maciejewski Maciej, Miąskowska Katarzyna, Przybyszewski Kamil, Wojsznis Paweł, Woźniak Weronika
za uczestnictwo wraz ze swoimi podopiecznymi na imprezie sportowej, mimo sytuacji jaką mamy w kraju.

Dziękujemy Nauczycielom, którzy podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików pełnili funkcje sędziowskie: Hulbój Kamil, Sosińska Marzanna
za sprawiedliwe noty, dobre słowo i wsparcie w stresujących chwilach.

Nie zapominamy oczywiście o Tych dzięki, którym nasi uczniowie mają możliwość trenowania, tzn. Rodzicom oraz Dyrekcji szkoły jak również firmie EID-POL (https://eidpol-autokary.pl/), która dowozi nas na zajęcia i naszej wspaniałej krawcowej Pani Sylwii Kwietniewskiej (Studio krawieckie SILVA),
dzięki której zawsze wyglądamy profesjonalnie!

Sezon startowy 2020, uczniów klas sportowych o profilu gimnastyka sportowa, uważamy za zakończony.

A.J.