Mikołajki to ulubione święto dzieci na całym świecie. Obchodzone są 6 grudnia na cześć biskupa Mikołaja, który żył w tureckim mieście Mira na przełomie III i IV stulecia. Według legend miał on otrzymać wielki spadek po rodzicach, który następnie rozdał biednym. Z czasem jednak wizerunek Świętego Mikołaja zaczął ulegać zmianie. Dzisiejszy wizerunek, przypomina starszego, brodatego pana ubranego w czerwony strój. Według legend przynosi dzieciom na całym świecie prezenty, które zostawia np. pod poduszką. Nie we wszystkich krajach jednak prezenty przynosi Święty Mikołaj. Dzisiaj, 6 grudnia, odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj:-). Był jak zwykle skory do rozmów i zabawy. Śmiechu i radości było wiele. Dzieci bardzo się cieszyły z tej niezwykłej wizyty. Na ich twarzach było widać wielkie zadowolenie. Nie zapomniał również o pracownikach naszej szkoły. Także i dla nich znalazły się słodkości w worku Świętego Mikołaja. Uczniowie 1c powitali Mikołaja wspaniałą piosenką.

Powitanie Mikołaja       https://www.facebook.com/199179465472768/videos/1113451249463779/