Jak co roku 15.09 obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kroki. Dzieci i wychowawczynie tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Przygotowane zostały dla uczniów różne gry i zabawy związane z "kropkową" tematyką. Pierwszoklasiści ozdobili hol kolorowymi mandalami, w ten sposób powstały kolorowe gąsienice. Z kolei uczniowie klas 2 i 3 wykonali klasowe totemy przedstawiające ich talenty i mocne strony. Podczas przerw można było poćwiczyć razem z kropką, a także zamienić się w kreatywnego malarza i wyczarować coś z kropeczek. Uczniowie wykonali prace plastyczne i w ten sposób dostrzegli kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę czy piłkę. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Było kolorowo, "kropkowo" i radośnie.
Ewa Knapik
Ewa Marszałkowska