Szkolny konkurs  matematyczny "Matematyka w obiektywie".

Cele:

• powiązanie matematyki ze sztuką fotografii
  • rozwijanie wiedzy matematycznej oraz myślenia matematycznego
  • rozwijanie zainteresowań fotograficznych
  • popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej

Przebieg konkursu:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 ZSP nr 2 w Gdańsku.

Konkurs polega na zrobieniu fotografii i zatytułowaniu jej w taki sposób, aby obraz i opis były spójne oraz nawiązywały do dowolnego zagadnienia matematycznego. Dozwolone jest również zinterpretowanie fotografii w 3-4 zdaniach. Każdy uczeń może zgłosić do konkursu tylko jedną, samodzielnie wykonaną fotografię, która wcześniej nie była publikowana, nie brała udziału w podobnych konkursach ani nie jest odwzorowaniem pracy wykonanej przez inne osoby.

Pracę należy przesłać na adres:  marwolo37@edu.gdansk.pl   do 17 lutego 2023 roku.

W tytule maila należy podać nazwę konkursu, a sam plik zatytułować swoim imieniem, nazwiskiem oraz klasą. W treści maila proszę podać tytuł pracy oraz jej ewentualną interpretację.

Zwycięzców wyłoni komisja, która dokona wyboru i oceny prac według następujących kryteriów:

• oryginalny pomysł i wartość merytoryczna tj. kreatywne spojrzenie na matematykę w otaczającym nas świecie
  • spójność fotografii z tytułem

Wybrani zostaną laureaci I, II i III miejsca, którzy otrzymają nagrody rzeczowe, dyplomy oraz ocenę celującą z matematyki. Jury zastrzega sobie prawo nagrodzenia większej ilości prac ocenami celującymi i bardzo dobrymi z matematyki.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 lutego 2023 roku na stronie internetowej szkoły.

Uczestnik, wraz z przystąpieniem do konkursu, udziela organizatorowi prawa do publikacji swojej pracy na terenie ZSP nr 2 oraz na stronie internetowej szkoły, a także oświadcza, że swoją pracą nie naruszył dóbr osobistych osób trzecich.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie

Marta Wołosz - Kozłowska