Drodzy: Uczniowie, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy Świetlicy, Pracownicy i Rodzice.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi propozycjami działań dotyczącymi CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ. W tym roku szkolnym planowaliśmy, właśnie wiosną, zrealizować kilka PRZEDSIĘWCZIĘĆ. Nie jest to na razie możliwe w rytmie zajęć szkolnych. Pomyśleliśmy sobie jednak, że zaprosimy Was do wspólnej pracy i zabawy. Liczymy na  pomysłowość, zaangażowanie i pracę na rzecz wspólnego DOBRA.

A oto szczegóły  planowanych PRZEDSIĘWZIĘĆ

1. KONKURS NA LOGO SZKOŁY:

W tym roku szkolnym szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkolno-Przedszkolny numer 2. Powstał on z połączenia: Szkoły Podstawowej nr 42 imienia Ignacego Jana Paderewskiego i Przedszkola numer 73 imienia Jana Pawła II.

W związku z tym ogłaszamy KONKURS na LOGO szkoły.

Oto szczegóły:

1. Termin: cały ten czas, w którym będziemy uczyć się zdalnie, w naszych domach.
  2. Kto może wziąć udział w konkursie: uczeń, nauczyciel, pracownik, wychowawca ze swoją klasą łącząc się przez różnego rodzaju komunikatory, inna osoba w jakiś sposób związana z naszą szkołą lub cała rodzina: mama, tata i dziecko czy rodzeństwo.
  3. Forma pracy: praca plastyczna, którą będzie można przynieść do szkoły jak już będziemy normalnie się uczyć lub praca na komputerze, którą będzie można przesłać na adres mailowy: starzaksam@interia.pl.
  4. Spośród wszystkich prac wybierzemy tę jedną, która będzie LOGO naszej szkoły od następnego roku szkolnego.
  5. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU
W KONKURSIE !!!

Przypominamy jakie jest LOGO SP nr 42 : obrazek1(link)

I Przedszkola numer 73: obrazek2(link)

1. Przedsięwzięcie pt. „CO MOŻE ZROBIĆ KAŻDY Z NAS BY SZANOWAĆ ŻYWNOŚĆ I NIE WYRZUCAĆ JEDZENIA.”

W planach mamy dużą akcję w szkole poświęconą wyżej zapisanemu tematowi. Zastanawiamy się cały czas i zbieramy pomysły na to jak można w społeczności szkolnej zrealizować takie przedsięwzięcie.

W związku z tym nasze PROPOZYCJE dla wszystkich chętnych: dzieci, młodzieży
i dorosłych są następujące :

1. Prosimy o przesyłanie na adres mailowy: starzaksam@interia.pl wszystkich pomysłów dotyczących tego jak możemy w szkole zrealizować tę akcję.
  2. W szkole, w czasie realizacji tego przedsięwzięcia (jak już fizycznie wrócimy do szkoły) będzie WYSTAWA PRAC na temat: „SZANUJĄC JEDZENIE SZANUJEMY NASZĄ PLANETĘ.” Dlatego prosimy chętnych aby wykonali DOWOLNĄ PRACĘ - czy to plastyczną, dowolnie wybraną techniką czy to jakąś konstrukcję czy inną(zupełna dowolność). Przyniesiemy ją do szkoły-jak już do niej powrócimy. Prace, które będą wyróżniać się pomysłowością i oryginalnością zostaną NAGRODZONE.
  • Przedsięwzięcie pt. „ SZANUJĘ LUDZI, MÓWIĘ IM: DZIEŃ DOBRY, PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM…”

To ostatnie przedsięwzięcie zaplanowane przez nas na ten rok szkolny.

W związku z tym nasze PROPOZYCJE dla wszystkich chętnych: dzieci, młodzieży
i dorosłych są następujące :

2. Prosimy wszystkie chętne osoby aby wykonały dowolną techniką plastyczną, np. na papierze A4 estetyczny napis jednego wybranego słowa spośród: Dzień dobry, proszę, dziękuję, przepraszam. Napisy te będą później wywieszone w różnych częściach szkoły. Będą przypominały nam wszystkim o tym, że SZANUJEMY LUDZI i mówimy im często TE SŁOWA.

ZAPRASZAMY WAS DRODZY DO AKTYWNEGO UDZIAŁU W PRZEDSIĘWZIĘCIACH.

ŻYCZYMY WAM DOBRYCH POMYSŁÓW I PIĘKNYCH PRAC.

POZOSTAJEMY W NADZIEI, ŻE TEN TRUDNY DLA WSZYSTKICH CZAS ZAOWOCUJE DOBREM I PIĘKNEM.

MAMY NADZIEJĘ, ŻE WSZYSCY CZUJECIE SIĘ DOBRZE.

DO ZOBACZENIA NA SZKOLNYCH KORYTARZACH.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI WRAZ Z OPIEKUNAMI