Szanowni Rodzice!!!

Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku   z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie to obliguje nauczycieli do prowadzenia kształcenia na odległość w czasie od 25 marca do 10 kwietnia 2020 roku.

Na podstawie tego rozporządzenia znowelizujemy zasady nauczania i oceniania na odległość. Dołożymy wszelkich starań, aby równomiernie obciążać ucznia zajęciami w danym dniu. Odbywać się będą także konsultacje telefoniczne pedagoga dla Państwa i uczniów.

24 marca 2020 roku przekażemy Państwu zmodyfikowane plany lekcji, w których uszczegółowimy  narzędzia, przy pomocy których będzie realizowana podstawa programowa /głównie MS Teams w GPE, poczta na dzienniku elektronicznym, itp./. Określimy ramy czasowe pracy ucznia  w danym dniu. Nauczyciele będą również przesyłać dzieciom materiały, notatki  i zadania do samodzielnej pracy.

Odbywać się będą  spotkania on-line nauczycieli z uczniami poszczególnych klas /nie zapomnimy o zachowaniu zasady bezpiecznego i higienicznego korzystania z Internetu i pracy przy komputerze/. Zadbajcie Państwo o estetykę przekazu (strój ucznia i innych domowników, otoczenie, w którym pracuje uczeń, itp.).

Każdy nauczyciel poda zasady oceniania pracy uczniów.

Proszę o uważne śledzenie strony internetowej ZSP nr 2, gdzie umieszczone zostaną materiały do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Szanowni Państwo! Liczę na zrozumienie trudnej dla wszystkich sytuacji. Proszę, abyście Państwo na bieżąco dzielili się z nami wszelkimi uwagami (poprzez pocztę GPE)  - informacja zwrotna pozwoli na dokonanie modyfikacji ułatwiających zdalne nauczanie.

W tym trudnym dla wszystkich okresie życzę Państwu i Państwa najbliższym przede wszystkim zdrowia, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, cierpliwości i wiary w rychłe nadejście lepszych, bezpieczniejszych czasów.

Mirosław Michalski

Dyrektor ZSP nr 2