Nasi szkolni szczypiorniści  zainspirowani spotem edukacyjnym z udziałem jednego z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych, wielokrotnego reprezentanta Polski i kapitana kadry narodowej oraz byłego reprezentanta Wybrzeża Gdańsk - Marcina Lijewskiego, postanowili zgłębić temat selektywnej zbiórki odpadów.

Sportowcy najpierw zadali sobie pytanie skąd się biorą tak duże ilości śmieci i jak zredukować ich ilość.

Z pomocą materiałów edukacyjnych akcji Super Sorter i kolegów z innych klas zorganizowali akcję promującą zmniejszenie ilości odpadów produkowanych na co dzień  oraz  ich właściwe segregowanie.

W szkole powstały tzw. Eko-strefy, w których znajdują się pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, zgodne z nowymi zasadami segregacji obowiązującymi w Gdańsku od 1 kwietnia 2018r.

W ramach  akcji SUPER SORTER i projektu  Erasmus+ uczniowie postanowili też zagłębić się w tematykę upcyklingu i w kreatywny sposób wykorzystać codzienne odpady.

Stworzyli projekt EcoDesign -  zaprojektowali i wykonali ze zgromadzonych butelek, makulatury i zakrętek  pokój nastolatka w wymiarach rzeczywistych.

Dzieło młodych projektantów można było obejrzeć w czasie szkolnej ekspozycji.

Projektanci z dumą i zaangażowaniem odpowiadali na liczne pytania odwiedzających wystawę dzieci i dorosłych.

Wielką radość sprawiło też wspólne testowanie wykonanych mebli, wyposażenia pokoju i pokaz najnowszej kolejkcji eko-ubrań:)

Cała akcja była dla młodych sportowców dobrą zabawą i wielką przygodą.

 

Dziękujemy rodzicom oraz pracownikom Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku za pomoc i wsparcie.

 

Link do filmu z naszej przygody: (link)

 

Link do spotu z Marcinem Lijewskim: http://zut.com.pl/edukacja-ekologiczna/program-edukacji-ekologicznej/akcje-edukacyjne/

 

Link do akcji Super Sorter- zasady segregacji: http://www.gdansk.pl/segregacja/

 

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+