KOPERTY ŻYCIA

Jest to projekt do,  którego zachęca nasz GDAŃSKI CARITAS, oraz lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego.

W niezwykle prosty sposób można wspomóc leczenie SENIORÓW oraz ułatwić prace SŁUŻB MEDYCZNYCH.

Akcja jest więc skierowana do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych.  Do specjalnych kopert należy włożyć najważniejsze informacje o stanie zdrowia, o przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, dane osobowe, w tym nr pesel. Takie informacje bardzo ułatwiają diagnostykę chorego, który nierzadko nie jest w stanie sam przekazać potrzebnych informacji. Jeśli SENIOR nie może sam tego zrobić, to ktoś z najbliższych lub wolontariusz pomoże. Tak przygotowaną kopertę należy umieścić w miejscu, do którego jest łatwy, szybki dostęp  i który najczęściej jest w każdym domu. Jest to LODÓWKA, która teraz stanie się nie tylko spiżarnią, ale najprostszą APTECZKĄ PIERWSZEJ POMOCY.

To, do czego Was zapraszamy to pobranie takich kopert od nas, ze szkolnej portierni, dostarczenie ich do seniorów i pomoc im w wypełnieniu takiej koperty.

Czekamy na deklarację co do ilości kopert, jakie chcielibyście pobrać. Wysyłajcie wiadomość na nazwiska opiekunów Szkolnego Koła Caritas, poprzez dziennik elektroniczny naszej placówki.

Zróbcie rozeznanie w swoim środowisku. Sprawdźcie, czy w waszym otoczeniu są samotne starsze osoby do, których warto by dotrzeć z tą akcją, akcją, która może nawet uratować komuś życie.

BO SZYBKA POMOC TO SZYBKIE DZIAŁANIE NASZYCH DZIELNYCH MEDYKÓW.

Jeśli w wyniku Waszych działań z kopertami, okaże się że SENIOR w Waszej dzielnicy, parafii potrzebowałby wsparcia wolontariusza domowego to w Gdańskim Caritasie rozwijamy taką formę wolontariatu i można takiego seniora zgłosić, aby otoczyć go wsparciem w ramach wolontariatu domowego. Jesteśmy gotowi, aby wyjaśnić każdą kwestię, a także możecie Państwo uzyskać więcej informacji, pod adresem - https://www.caritas.gda.pl/wolontariatdomowy/.   

SERDECZNIE ZAPRASZAMY i PIĘKNIE DZIĘKUJEMY

Jolanta Prychła

Barbara Sokołowska