SZANOWNI PAŃSTWO.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 9 listopada 2020r. ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych szkół podstawowych.

W związku z powyższym od tego dnia zajęcia z uczniami klas I-III realizowane będą w formie zdalnej zgodnie z aktualnie obowiązującym planem zajęć.

Decyzję o czasie trwania zajęć z uczniami przed komputerem podejmuje nauczyciel uwzględniając specyfikę danego zespołu oraz możliwości percepcyjne uczniów. Po każdej lekcji przewidziana jest przerwa -w tym czasie uczeń zobowiązany jest do odejścia od monitora.

Wychowawcy klas pierwszych ze szczególną uwagą będą monitorować przebieg nauczania online. Na podstawie bieżącej ewaluacji dokonywać będą modyfikacji podejmowanych działań określających m. in. czas trwania zajęć przed komputerem.

Zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej takie jak: zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rewalidacyjne, logopedia… odbywać się będą w sposób zdalny według obowiązującego planu. Czas trwania zajęć online wynosi 30 minut.

Spotkania z psychologiem/pedagogiem oraz terminy konsultacji z rodzicami ustalane będą indywidualnie.

Głównym kanałem komunikacji nauczycieli z uczniami i rodzicami oraz rodziców z nauczycielami jest Gdańska Platforma Edukacyjna (GPE).

Proszę o niezwłoczne informowanie wychowawcy oraz nauczycieli uczących o ewentualnych trudnościach ucznia w uczestniczeniu w zajęciach online, aby można było ustalić sposób udzielania pomocy i wsparcia dla dziecka.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach braku możliwości dostępu uczniów do komputera czy Internetu, przygotowane zostaną dla nich stanowiska pracy w pracowniach komputerowych. Podczas trwania tych zajęć dzieci będą pod opieką wychowawców świetlicy szkolnej. Z uwagi na możliwość przebywania w tym samym czasie w jednej pracowni większej liczby uczniów z różnych klas, wskazane jest, aby uczniowie wyposażeni byli w mikrofony i słuchawki, które pomogą im skupić się na wykonywaniu zadań.

Do dnia 27 listopada br. działalność biblioteki szkolnej zostaje zawieszona. Nauczyciele bibliotekarze wykonują zadania powierzone przez Dyrektora szkoły.

Świetlica szkolna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.00.

W myśl Rozporządzeniem Ministra od dnia 9 listopada opieka świetlicy przysługuje jedynie „dzieciom osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.”

W związku z powyższym rodzice tych dzieci zobowiązani są wypełnić oświadczenie oraz kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej opracowane na czas zdalnego nauczania.

Komplet dokumentów dostępny jest na stronie internetowej szkoły w zakładce „Świetlica” oraz do pobrania na dole strony

Wypełnioną kartę i oświadczenie należy dostarczyć do szkoły do poniedziałku /9 listopada br./ do godz. 10.00.

Czas pracy zdalnej wymaga od wszystkich zwiększonego zaangażowania i samodyscypliny.

Dlatego prosimy, abyście wsparli nas Państwo w przestrzeganiu przez uczniów przedstawionych poniżej zasad organizacji pracy dziecka w domu.

ZASADY PRACY PODCZAS LEKCJI ON-LINE:

• Przed każdymi zajęciami należy odpowiednio przygotować stanowisko pracy oraz wyłączyć wszystko, co znajduje się na komputerze lub komórce. To, co dzieje się w tle może rozpraszać i przeszkadzać w uczestnictwie w zajęciach.
  • Czynności poranne uczeń wykonuje przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych.
  • Uczniom nie wolno lekcji nagrywać, fotografować, robić printscreenów i upubliczniać.
  • Głos na zajęciach należy zabierać po kolei zgodnie z ustaleniami nauczyciela.
  • Należy pamiętać o etykiecie językowej i kulturze w komunikacji z nauczycielami i rówieśnikami (zwroty grzecznościowe mile widziane!).
  • Jeśli ktoś zauważy coś niepokojącego na ekranie komputera powinien to niezwłocznie zgłosić nauczycielowi.

Z wyrazami szacunku oraz życzeniami zdrowia i szybkiego powrotu do szkoły

Jolanta Wilkowska-wicedyrektor ZSP nr2