Drodzy uczniowie i Szanowni Rodzice,  ZSP nr 2 pomaga dalej!

W najbliższą środę, tj. 09.03.2022 SK Caritas organizuje kiermasz wspierający potrzebujących na Ukrainie.

Tym razem pomagamy konkretnym ludziom, konkretnemu miejscu. Jest to Dom Obrony Życia w Pisarówce, prowadzony przez zespół ludzi pod kierownictwem ks. Romana Kaźmierczaka, z Gdańska, który od 1998 roku posługuje na Ukrainie.

Dom Obrony Życia zwany jest również Domem Samotnej Matki jak do tej pory jest jedynym takim miejscem na Ukrainie. DOM jest to niezwykłym miejscem, bo otacza opieką zagubione mamy i ich rodziny. DOM daje im to czego nie miały we własnych domach, czyli miłość, ciepło, zrozumienie. Jest to miejsce, które otworzyło wiele zatwardziałych serc na drugiego człowieka.

Ks. Kazimierz i Siostry Zakonne tam pracujące, poprzez swoją żarliwą, oddaną posługę  nauczyły wiele mam i ich bliskich, że warto dać życie, że warto być silnym i przełamać swój strach. DOM jest otwarty dla każdego. Nikt tutaj nie pyta się o miejsce pochodzenia, czy wyznawaną wiarę lub jej brak. Każda mama, która przekracza próg tego DOMU dostaje wszystko co jest potrzebne na początku tej wspaniałej rodzicielskiej drogi.    

Dom Samotnej Matki to nie tylko schronienie, ale to też w pełni profesjonalna opieka medyczna dla mam i ich pociech. Na co dzień DOM był wspierany przez okoliczną ludność, która przynosiła żywność, ubranka, wspierała finansowo, ale teraz DOM pozostał sam...

Ks. Kaźmierczak w rozmowie telefonicznej z księdzem proboszczem z parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe, w Gdańsku, po prostu błagał o pomoc. Błagał o pomoc nie dla siebie, ale dla mam i ich dzieci, które tam pozostały. Ksiądz i Siostry Zakonne trwają na swoich „posterunkach” ochraniając wszystkich. Niestety  wszelkie środki po prostu się kończą lub już się skończyły.

Codziennie media donoszą o okrucieństwie toczącej się wojny. To zło dotknęło też i ten DOM. Dlatego też dochód z naszego szkolnego kiermaszu w całości zostanie przekazany na Dom Samotnej Matki - Dom Obrony Życia w Pisarówce.

KOCHANI UCZNIOWIE I RODZICE w imieniu własnym i w imieniu ludzi z Pisarówki prosimy o POMOC. Bez waszego wsparcia nic nie zrobimy. Podczas kiermaszu będziemy sprzedawać różne gry, pluszaki i inne drobiazgi, które cieszą najmłodszych. Jednak największym powodzeniem cieszą się zawsze słodkości. I duzi i mali z radością kupują wypieki, które dostarczają nam ludzie dobrej woli, czyli nasi uczniowie i ich rodzice.

Kłaniamy się nisko i kolejny raz pięknie prosimy o wsparcie. Na Wasze cudowne wypieki czekamy już we wtorek po południu lub w środę rano. Można je zostawić na portierni lub przynieść do sali 303 lub 204. Prosimy też o serwetki, tacki i inne rzeczy, które ułatwią sprzedaż.

Miłosierdzie to piękne słowo, które w sercu ma każdy z nas- odważny i nieśmiały, wierzący i niewierzący. To słowo ma moc, poruszenia każdego serca, bo kryje się w nim POMOC i RADOŚĆ. Kiedy pomagamy odczuwamy radość i czujemy się spełnieni, bo wiemy, że zrobiliśmy mały krok ku wielkiej, wspaniałej przyszłości.

Bądźmy więc miłosierni i pomagajmy. Czekamy na wasze wsparcie, czekamy na waszą pomoc.

Pomaganie jest super, więc bądź SUPER i działaj.

Z radością w sercach dziękujemy, bo wiemy, że nie jesteśmy sami.

Jolanta Prychła

Barbara Sokołowska