Niniejsza innowacja ma na celu szerzenie idei uczenia się przez całe życie z wykorzystaniem własnych urządzeń mobilnych oraz komputerów w codziennym życiu. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do korzystania ze swoich urządzeń mobilnych świadomy sposób, wykorzystywania ich na poziomie edukacji w szkole ale także w udziale w projektach międzynarodowych. Przyczyni się to do trwałego podniesienia kompetencji TIK (w zakresie korzystania z najnowszych technologii informatycznych) oraz umiejętności wykorzystywania najnowocześniejszych programów komputerowych oraz na inne urządzenia mobilne. Zajęcia w znaczny sposób przyczynią się także do wzrostu komunikacyjnych w języku obcym (w szczególności języka angielskiego), wielojęzyczności uczniów, zmniejszeniu barier środowiskowych, a co za tym idzie podejmowania nowych wyzwań.