Drodzy Rodzice!

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 marca 2020 roku o zawieszeniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych i dydaktycznych we wszystkich placówkach oświatowych oraz zajęć dydaktycznych na uczelniach wyższych na terenie całego kraju informuję, że:

1. Od dnia 12 marca 2020 roku do 13 marca 2020 roku Szkoła Podstawowa nr 42 i Przedszkole nr 73 pełnią tylko funkcję opiekuńczą – przyjmowane będą dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki swoim dzieciom. W tych dniach ewentualną opiekę nad dziećmi sprawować będą pracownicy pedagogiczni. Wszystkie dzieci, które objęte zostaną zajęciami opiekuńczymi, otrzymają w placówce ciepły posiłek. Odpisy za obiady zostaną dokonane automatycznie, bez konieczności zgłaszania przez rodziców.
  2. W dniach 16 marca – 25 marca 2020 roku Szkoła Podstawowa nr 42 i Przedszkole nr 73 będą zamknięte  – placówki nie będą pełnić funkcji dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczych – żadne dziecko nie zostanie przyjęte.
  3. Przypominam, że
  • Obowiązkiem rodzica jest zapewnienie opieki swoim dzieciom w okresie zamknięcia szkół i innych placówek oświatowych.
  • Rodzic jest odpowiedzialny za ograniczenie dzieciom jakichkolwiek kontaktów z rówieśnikami w domach lub poza miejscem stałego pobytu dziecka – nie powinno dochodzić do spotykania się dzieci i młodzieży na placach zabaw, w klubach, na dyskotekach, marketach lub w innych miejscach.
  • Okres zamknięcia szkół nie jest okresem feryjnym. Zalecam, aby rodzice dopilnowali, by dzieci codziennie poświęcały czas na powtarzanie i utrwalanie materiału programowego, uzupełniały braki w zeszytach ćwiczeń i jeśli to możliwe czytały lektury.
  1. W okresie od 11 do 29 marca 2020 roku zawieszam możliwość korzystania przez podmioty zewnętrzne /indywidualne i firmy/ z infrastruktury szkoły – wszelkie zajęcia dodatkowe /w tym zajęcia na basenie/ zostają zawieszone.

Dyrektor ZSP nr 2

Mirosław Michalski