Po generalnym remoncie pływalni wracamy do lekcji pływania w naszej szkole dla klas 0-8.

Zajęcia pływania odbywają się zgodnie z obowiązującym w danym roku szkolnym planem lekcji. Jest to nauczanie pływania, a nie pływanie rekreacyjne. Uczymy pływania różnymi sposobami i stylami. Lekcja jest jedną z obowiązkowych lekcji WF. Pływanie wpływa korzystnie na ogólny rozwój fizyczny. Kształtuje odwagę, zdyscyplinowanie, współdziałanie w zespole, odpowiedzialność za drugą osobę znajdującą się w wodzie. Jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego. Pozwala bezpiecznie i aktywnie przebywać nad otwartymi akwenami. Przebywanie w wodzie hartuje organizm i wpływa korzystnie na stan zdrowia dziecka – jest swego rodzaju zabiegiem terapeutycznym i dlatego apelujemy do Państwa aby zwolnienia z lekcji były przemyślane i uzasadnione.
Zajęcia realizujemy według programu nauczania pływania dla poszczególnych klas, zgodnie z metodyką nauczania przedmiotu. Jesteśmy do tego przygotowani, posiadamy wieloletnie doświadczenie pedagogiczne. Tok lekcji - cele i zadania, ćwiczenia czy poszczególne dystanse dostosowane są do poziomu, umiejętności oraz wytrzymałości uczniów. Dziecko mające trudności jest przez nas traktowane podmiotowo, z należną uwagą i troską. Na zajęciach obowiązuje regulamin i zasady ustalone przez dyrekcję szkoły oraz nauczycieli. Każdego ucznia obowiązuje ich znajomość i przestrzeganie. Obiekt basenowy dostarcza różnorakich zagrożeń – śliskie, mokre i twarde podłoże, a przede wszystkim sama woda. Dbamy o bezpieczeństwo każdego dziecka. Aby ustrzec Państwa dziecko przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem reagujemy w sposób stanowczy i zdecydowany w razie jakichkolwiek prób łamania regulaminu czy zasad. Dbamy o dyscyplinę i sprzeciwiamy się próbom wprowadzania chaosu. Jeśli mają Państwo pytania prosimy o kontakt bezpośrednio z nauczycielami pływania uczącymi Państwa dziecko, we wcześniej ustalonym terminie. Potrzebne rzeczy i przybory na zajęciach pływania: strój do pływania (jednoczęściowy kostium dla dziewczynek i kąpielówki dla chłopców), czepek, mydło w plastikowym pojemniku, ręcznik, klapki.

Dyrekcja Szkoły i Nauczyciele pływania