Gdański Tydzień Zawodowca - Szkoła Podstawowa nr 42 im. Ignacego Paderewskiego

-> Szkoła Podstawowa nr 42 w Gdańsku
-> Przedszkole nr 73 w Gdańsku

04.03.2022

Gdańsk stawia na umiejętności zawodowe. Zachęca do rozwijania swoich pasji, talentów i zainteresowań

7 marca w formule online, na specjalnie przygotowanej stronie 👉 bit.ly/GTZ2022 startuje kolejna edycja Gdańskiego Tygodnia Zawodowca, podczas którego będzie można zapoznać się z ofertą szkół branżowych dostępnych na terenie miasta. Jak co roku Miasto Gdańsk i Centrum Rozwoju Talentów przygotowało szereg wydarzeń:

• 7.03.22 r. godz. 10:00 Wykład inauguracyjny online "Albert Einstein, Justin Bieber i Kamil Stoch – jak wybierali swoje zawody? Czyli o tym, czym kierować się przy wyborze szkoły średniej."
  • 7.03.22 r. Publikacja nowego Przewodnika po gdańskich szkołach średnich na rok szkolny 2022/2023.
  • 7.03.22 r. w godz. 8:00-17:00 - Otwarte konsultacje z doradcą zawodowym w Centrum Rozwoju Talentów. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami na indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi. Podczas spotkania pracownicy udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące wyboru ścieżki edukacji i przeprowadzą podstawową rozmowę doradczą. Możliwe będzie również ustalenie terminu kolejnej konsultacji, w celu kontynuowania procesu. Konsultacje odbywają się w formie otwartej, w tym dniu nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.
  • 7.03.22 r. w godz. 11:00-12:00 Webinarium dla ósmoklasistów: Odnajdź się na mapie szkół i zawodów. Odpowiednio usystematyzowana wiedza o możliwościach edukacyjnych to podstawa dla ósmoklasistów stojących przed wyborem szkoły ponadpodstawowej! Dlatego zapraszamy na webinarium, podczas którego opowiemy o szkołach (ze szczególnym uwzględnieniem technicznych i branżowych) i zawodach, które można zdobywać już na tym etapie nauki. A wszystko po to, aby jak najlepiej odnaleźć się na drodze swojej zawodowej przyszłości. Na spotkanie można zapisywać się indywidualnie lub całą klasą (wówczas zapisu dokonuje nauczyciel/doradca zawodowy).
  • 8-10.03.22 r. Wirtualne drzwi otwarte w gdańskich szkołach zawodowych - harmonogram
  • 10.03.22 r. w godz. 16:00-17:30 - Webinarium dla rodziców: Moje dziecko wybiera szkołę – co warto wiedzieć. To spotkanie dla rodziców, dotyczące wsparcia młodzieży w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Opiekunowie otrzymają niezbędne informacje, które pozwolą im lepiej wesprzeć ósmoklasistów zarówno w wyborze odpowiedniej szkoły, jak i w formalnym procesie rekrutacji. Podczas webinarium:
    • poruszymy zagadnienia emocji ośmioklasisty oraz jego rodziny w okresie przygotowań do egzaminu i rekrutacji,
    • porozmawiamy o znaczeniu predyspozycji i zainteresowań zawodowych w wyborze szkoły,
    • omówimy harmonogramy czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, kryteria i regulaminy,
    • przedstawimy ścieżki kształcenia.

Na webinaria obowiązują wcześniejsze zapisy, więcej informacji na stronie.

Finałem Tygodnia Zawodowca będzie Gala Pracodawcy Przyjaznego Gdańskiej Szkole Zawodowej (11.03.2022), podczas której w sposób szczególny uhonorowani zostaną najaktywniejsi pracodawcy wspierający obszar edukacji zawodowej.

Serdecznie zapraszamy uczniów/uczennice 8 klas, szkolnych doradców zawodowych, wychowawców klas.

Pamiętajcie, konkretny fach w ręku to:

• większe możliwości na RYNKU pracy
  • niezależność i dobra PRACA
  • szansa na BIZNES