SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZNIOWIE, od ponad 90 dni cała Polska POMAGA, pomaga tym, którym 24 lutego 2022 zawalił się cały świat. Ci, którzy uciekli przed bombami i krwawym najeźdźcą znaleźli wśród nas nie tylko zrozumienie, ale przede wszystkim przyjaciół chętnych do pomocy. Nasza społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania. Od samego początku pomagamy i nadal chcemy to robić.

Dnia 2 czerwca 2022 roku odbędzie się w naszej szkole festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem Dzieci Dzieciom kolegom i koleżankom z Ukrainy. W tym dniu nie tylko dzieci i młodzież bawią się, ale i też pomagają. Oprócz zabaw i sportowych atrakcji odbędą się zbiórki na rzecz Ukrainy. Niezawodne Szkolne Koło Caritas wystawi swoje stoiska ze smakołykami i loterią fantową, gdzie robiąc zakupy dołożymy swoją finansową cegiełkę na rzecz Ukrainy. I tutaj jak zwykle uśmiechamy się mocno do Państwa i ślicznie prosimy o słodkie zaopatrzenie, czyli ciastka, ciasteczka i wszystko co lubią nasze dzieci te duże i te małe. Drodzy Państwo już tak wiele razy wspieraliście nasze akcje, więc doskonale wiecie co i jak. Nie będę się rozpisywać, ale od razu napiszę, że wszystkie słodkości, talerzyki, serwetki można przynosić już popołudniu 1 czerwca lub od samego rana 2 czerwca i pozostawić na portierni. Bardzo prosimy o dobre oznaczenie naczyń, aby nie było kłopotu z ich odebraniem. Do tegorocznej akcji dołączają się też mamy z Ukrainy, które w naszej szkole uczą się języka polskiego. Panie z radością włączają się w pomaganie i także wzbogacą stoisko SK Caritas o swoje wypieki.

SZANOWNI PAŃSTWO, okazuje się, że magazyny Caritasu nie mogą się nigdy zapełnić, bo ciągle przychodzą uchodźcy, którym bezpośrednio przekazywana jest żywność oraz na granice przesyłana jest żywność, ciepłe napoje, termosy, koce, śpiwory itp. Dlatego też w dniach od 30 maja do 9 czerwca, w naszej placówce otwieramy MAŁY HUB, CZYLI PUNKT NA KOLEJNE DARY dla uchodźców z Ukrainy. Bardzo prosimy o żywność z długim terminem ważności, np. konserwy, zupy w proszku, herbaty, kawy. Bardzo potrzebne są środki czystości higieniczne i kosmetyczne dla dorosłych i dzieci. Poszukiwane są pieluchy dla trochę starszych dzieci, czyli dla dzieci w wieku 18-24 miesiące.

Pomagamy i nadal chcemy to robić. To dzięki nasze wspólnej pracy możemy POMÓC i stać się spełnionym, bo POMAGANIE JEST SUPER, POMAGANIE JEST COOL. Pomagając MAMY MOC SAMEGO ANIOŁA, który jest w nas i który pokazuje nam korzenie i sens dobrego życia. Ten nasz prywatny anioł przypomina, że „człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać.”

Pozdrawiamy i ślicznie dziękujemy
Jolanta Prychła
Barbara Sokołowska