NASZE SERCA ŚPIEWAJĄ

Tak można rzec podsumowując to co wydarzyło się podczas naszego szkolnego festynu pod hasłem DZIECI DZIECIOM KOLEŻANKOM I KOLEGOM Z UKRAINY, który odbył się 2 czerwca.

Rozpoczęliśmy tuż przed godziną 10:00, a skończyliśmy po godzinie 13:00. W tym czasie działy się same piękne chwile. STOISKO SZKOLNEGO KOŁA CARITAS było oblegane, aż do ostatniego kęsa. Rodzice i nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Stragan ze smakołykami był zaopatrzony wyśmienicie. Można było kupić nie tylko popularne babeczki, ale i też wykwintne ciasta z truskawkami. Mamy z Ukrainy uczące się u nas języka polskiego też pochwaliły się swoimi kulinarnymi umiejętnościami. A ich przekąska z kapustą w kruchym cieście po prostu pojawiła się na straganie i zniknęła.

LOTERIA FANTOWA również okazała się wielkim sukcesem. Otrzymaliśmy od Państwa mnóstwo ciekawych rzeczy, które zostały zamienione na fanty, a te z kolei sprzedały się w niecałe dwie godziny. Wszystkie te działania przyniosły kolejny duży finansowy sukces. Dzięki temu ponownie NASZA SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA wesprze DOM OBRONY ŻYCIA W PISARÓWCE na Ukrainie, prowadzony przez zespół ludzi pod kierownictwem ks. Romana Kaźmierczaka. Dlaczego powtórnie to miejsce? BO DOBRO POWRACA! Już wyjaśniam. Ks. Roman około 25 lat temu razem z ówczesnym Pedagogiem Szkolnym utworzył na terenie naszej placówki Świetlicę Terapeutyczną, czyli szlachetne miejsce dla pogubionych uczniów. Sam też przez długi czas społecznie pracował w tym miejscu, wspierając każdego kto poszukiwał zrozumienia i materialnej opieki. 

Kiedy pierwsze pieniądze (zebrane na początku wojny) dotarły do Księdza na Ukrainie, w tym czasie w Domu Obrony Życia pojawiło się 300 matek z dziećmi. KOCHANI, czyli to WY, to MY WSZYSCY RAZEM również wsparliśmy przerażonych uciekinierów szukających bezpiecznego schronienia.  Pokazaliśmy, że w tej zawierusze wojennej nikt nie jest sam, że pomimo tej wojny nie zamykamy się na potrzebujących. Tuż po Festynie okazało się, że na parę dni do Polski i do swojej dawnej parafii na Suchaninie przyjeżdża ks. Roman. Sami widzicie, że decyzja nie może być inna. Kolejny DAR SERCA od nas trafi w najlepsze miejsce. Trafi do najbardziej bezbronnych osób do matek i ich dzieci.

KOCHANI, POLSKA pomaga, GDAŃSK pomaga i ZSP nr 2 też pomaga. JESTEŚCIE CUDOWNI, że na każde wezwanie o pomoc tak reagujecie, że tak otwieracie swoje wielkie serca. Pamiętajmy DOBRO POWRACA!

Nasz Festyn to nie tylko zbiórki, ale to też wspaniała zabawa. Przy kilku stolikach miłośnicy gier planszowych rozgrywali swoje intelektualne rozrywki. Naprzeciwko swoimi talentami plastycznymi popisywali się inni tworząc wspólne dzieło pod hasłem POLSKA-UKRAINA JESTEŚMY RAZEM. Nieopodal każdy kto miał ochotę mógł upiększyć się oddając się w ręce dwóch starszych koleżanek, które malowały twarze. Uczennice z klasy szóstej prezentowały swój dziennikarski dorobek przedstawiając Zaczarowaną szkolną gazetkę. Przybili też Harcerze z 74 GDH Kotwice przypominając nam wszystkim, że człowiek w mundurze nigdy się nie nudzi i ma głowę pełną pomysłów. Niesamowitym zainteresowaniem cieszyła się Foto-budka, przed którą prężyli się i uczniowie i nauczyciele. DJ FALA jak zwykle okazał się profesjonalistą zachęcając muzycznie do zabawy. Mini dyskoteka rozkręciła wszystkich. Najpierw nieśmiało, a potem z rozmachem odważni popisywali się swoim talentami muzyczno-tanecznymi. Prawie w samo południe przybył do naszej szkoły niezwykły gość- Edzio Rap czyli Piotr Bylina, popularny tiktoker, freestaylowiec i niesamowity raper. Tak, tak to u nas w naszych progach rozgościł się dwukrotny Mistrz Polski Wielkiej Bitwy Warszawskiej. Edzio bez trudu nawiązał kontakt z publicznością, która ze szczęściem w oczach słuchała jego kawałków. A po koncercie oddał się swoim fanom, czyli każdy otrzymał nie tylko wymarzony autograf, ale też mógł strzelić sobie fotkę ze swoim idolem.

Zabawa mogłaby trwać dużo dłużej, ale czas minął. Niedługo spotkamy się ponownie, podczas kolejnych wspólnych spotkań przypominając sobie, że  NASZE SERCA ŚPIEWAJĄ kiedy pomagamy innym, kiedy „miłujemy nie tylko słowem i językiem, ale kiedy robimy to czynem i prawdą”. Kłaniamy się nisko, dziękując każdemu za wszystko. Dziękujemy za dary, za uśmiech, za muzykę, za rap, za błysk aparatu, za wsparcie, za dobre słowo. Dziękujemy, że jesteście z nami, że ZAWSZE MOŻEMY NA WAS LICZYĆ.

Platon powiedział, że „kierunek, który wytycza edukacja, określi przyszłe życie”, a edukacja, która dodatkowo jest nasyconą empatią, miłością i dobrocią, przygotuje DOBREGO CZŁOWIEKA.

Jolanta Prychła

Barbara Sokołowska

Magdalena Kotylak-Melbourne