Jest to pierwsza tego typu impreza dla szkół podstawowych na terenie Gdańska, na której mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć nauczycieli i uczniów z wielu szkół podstawowych Gdańska i okolic.
Szkoły Podstawowe nr 61 i 16 z Gdańska wraz z nami prezentowały rezultaty prowadzonych projektów międzynarodowych oraz  możliwości, jakie stwarza program Erasmus+  zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Naszymi gośćmi były również grupy uczniów i nauczycieli z SP w Pomlewie, SP 56, SP 29 Leonardo i Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku, które bardzo aktywnie działają w ramach projektów, jednak nie uczestniczyły jeszcze w programie Erasmus+.

W czasie spotkania  nauczyciele, ale i uczniowie,  pracując w grupach międzyszkolnych, mieli możliwość wymiany doświadczeń związanych z projektami.
Tym razem nauka miała postać licznych zabaw, konkurencji i quizów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Na spotkaniu obecny był również ekspert – pan Jarosław Sikorski ze Stowarzyszenia Morena w Gdańsku, który dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, odpowiadając na liczne pytania zaproszonych gości.

Gościem specjalnym naszego spotkania była pani Bogumiła Bieniasz -kierownik Referatu Organizacji Edukacji i Wychowania Urzędu Miejskiego w Gdańsku, która w imieniu władz miasta Gdańska przywitała przedstawicieli wszystkich przybyłych na spotkanie organizacji, wsparła nasze działania i zainspirowała do podjęcia kolejnych.

Z powodów służbowych w wydarzeniu nie mógł uczestniczyć wiceprezydent Gdańska, pan Piotr Kowalczuk, który zawsze wspiera wszelkie innowacyjne inicjatywy w edukacji, za co wraz z naszymi gośćmi, bardzo Panu dziękujemy:)

Dziękujemy też wszystkim uczestnikom spotkania -uczniom i nauczycielom, pani Bogumile Bieniasz oraz naszemu ekspertowi-panu Jarosławowi Sikorskiemu za ogromne zaangażowanie i udaną, wspólną zabawę z projektami.

Szczególne podziękowania dla Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Urzędu Miasta Gdańska za wsparcie oraz materiały informacyjno - promocyjne

Do zobaczenia za rok!

Krótką fotorelację z naszego spotkania możecie zobaczyć klikając  TUTAJ