Ich miejsce zajmują aplikacje do nauki, e-podręczniki, które wspierają proces uczenia się i uprzyjemniają naukę, czy też platforma z e-dziennikiem.

Dobrze znane i lubiane przez naszych uczniów są już takie aplikacje jak Kahoot, czy strony Quizlet i LearningApps, które na stałe wykorzystywane są na wielu przedmiotach. Korzystamy również ze strony Insta.Ling do nauki słówek, głównie na językach obcych.

Krótką informację na temat aplikacji w naszej szkole można znaleźć TUTAJ                

Linki do zadań interaktywnych można znaleźć w zakładkach Język angielski i Science Corner na stronie szkoły.

Tym razem, już od listopada, na lekcjach muzyki, przyrody, biologii, języka angielskiego i zajęciach komputerowych testujemy nowe, najczęściej bezpłatne narzędzia do utrwalania i sprawdzenia wiedzy uczniów, łączące nowoczesne technologie i ducha rywalizacji uczniów - Plickers i Socrative.

 

Uczniowie podczas zajęć rozwiązują e-testy, quizy, biorą udział w   konkursach  dla drużyn (Kahoot, Socrative- Space race), tzw. quizach na wejściu zamiast tradycyjnych papierowych kartkówek (można przekonać się jaką wiedzę mają uczestnicy na początku zajęć lub anonimowo pytać o opinię).

Z opinii uczniów wynika, że lekcje z wykorzystaniem aplikacji są dla nich bardziej bardziej dynamiczne i atrakcyjne , a przez to również bardziej efektywne.
Żaden z Was nie ma czasu na nudę lub chęci na chwilę drzemki na lekcji.

Zdjęcia z niektórych lekcji w klasach IV-VIII znajdziecie TUTAJ.