W dniu 29 lutego, co zdarza się bardzo rzadko, w sobotę, odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty.

Wszystkich naszych gości witali i profesjonalnie oprowadzali po różnych zakamarkach budynku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a na głodnych, spragnionych czy też zwykłych łasuchów, czekała gustownie urządzona i wyśmienicie zaopatrzona (dzięki naszym kochanym rodzicom) CAFE NIEPODLEGŁA, z klasyczną muzyką fortepianową na żywo, w wykonaniu Mikołaja - ucznia klasy 8a oraz misją charytatywną w tle – pomocą Syrii, we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas.

Odwiedzający mogli obejrzeć sale lekcyjne i inne pomieszczenia, porozmawiać z pracownikami szkoły, wziąć udział w lekcjach otwartych oraz warsztatach, grach stolikowych, na przykład matematycznych, zajęciach plastycznych, prawdziwych eksperymentach w pracowni chemicznej, poszukać wiedzy o kosmosie i sprawdzić swoją znajomość ortografii – jak to w szkole…

Nasza szkoła jest nowoczesna - mamy się czym pochwalić i potrafimy korzystać z nowoczesnych rozwiązań na co dzień, więc na sobotnich zajęciach nauczyciele i uczniowie korzystali z tablic interaktywnych, drukarki 3D, komputerów oraz tabletów. Odbyły się zajęcia z programowania, nie tylko w wersji klasycznej – komputerowej, ale również „kodowanie na dywanie”, programowanie z klockami lego oraz zupełnie zakręcone połączenie kodowania z logopedią i językiem angielskim, czyli polskie i angielskie łamańce językowe z ozobotami w pakiecie z wirtualną wycieczką po Londynie!

Dbamy też o sport i zdrowie, dlatego odbyły się różne wydarzenia sportowe: turniej tenisa stołowego  z nagrodami, gimnastyczny tor przeszkód, gry i zabawy animowane przez kreatywnych wychowawców świetlicy a także komputerowe rozgrywki szachowe - to też sport!

O stronę artystyczną zadbały nasze "zerówki", które pięknie i bez tremy zaprezentowały "Piosenkę o Gdańsku". Powstały liczne dzieła sztuki plastycznej i użytkowej, małe i wielkoformatowe, od kolorowego Londynu, poprzez plakaty o zapobieganiu koronawirusom (w języku angielskim) po wielkie malowidła zajmujące całe korytarze, powstałe w wyniku wspólnej pracy wielu rąk i nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.

Biblioteka pod Kotem również przygotowała bardzo ciekawe warsztaty, a także zamieniła wszystkie chętne osoby w … koty😊

Nie sposób napisać o wszystkim i o wszystkich. Tym, którzy pomogli przygotować to nasze wspólne sobotnie spotkanie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Ale dość już słów – niech przemówią obrazy! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (link).