Dnia 25 lutego był „Dzień otwarty” w naszej szkole. Odwiedziło nas wiele osób. Wszystkich naszych gości witali i oprowadzali po szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Goście zwiedzali szkołę i brali udział w wielu atrakcjach.

Na piętrze klas 1-3 nauczyciele przygotowali dla nich liczne zabawy edukacyjne: układanki, prace plastyczne i techniczne, gry ruchowe, pokazową lekcję muzyki, kącik języka angielskiego i logopedy.

Na piętrach klas 4-8 uczniowie mogli: zagrać w tenisa stołowego, rysować długopisami 3d, oglądać pokaz drukowania w technologii 3d, programować roboty, rysować wspólny plakat, zrobić figury geometryczne, zagrać w kahoota, wziąć udział w różnych grach edukacyjnych: z języka polskiego i angielskiego, historii, zobaczyć ciekawe obiekty pod mikroskopem, a także interesujące doświadczenia z chemii.

Na hali sportowej dzieci mogły wziąć udział w wielu różnych aktywnościach sportowych.

W tym dniu odbywał się kiermasz, przygotowany przez Szkolne Koło Caritas wraz z klasą 6b, z którego dochód zostanie przekazany dla najmłodszych pacjentów z pomorskiego hospicjum, dla których codziennością stała się walka z nieuleczalną chorobą.

Goście mogli zakupić różne słodkości, a także poczęstować się pysznymi racuchami, usmażonymi przez panie pracujące w szkolnej stołówce.

Rodzice mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące szkoły i rekrutacji, a także zapoznać się z ofertą pedagoga, logopedy i wychowawców ze świetlicy oraz porozmawiać z Radą Rodziców na temat funkcjonowania naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za to, że nas odwiedzili, Dyrekcji, nauczycielom i uczniom za liczne przygotowania związane z tym wydarzeniem, a paniom pracującym w kuchni za przygotowanie pysznego poczęstunku.

Dziękujemy również Radzie Rodziców za wsparcie nas w tym uroczystym dniu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

M.Rz